Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Тернопільський обласний лабораторний центр

Моніторинг якості питної води із децентралізованих джерел водопостачання, яку споживають діти до 3-х років.

На виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України №16 від 17.05.2010 року «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей» фахівцями Держсанепідслужби області з районними відділами охорони здоров’я постійно проводиться звірка, а також оновлюються списки вагітних жінок та дітей віком до 3-х років.
Так, за поточний період 2015р. на останньому триместрі вагітності перебувала 1781 вагітна жінка, яка споживає воду із 1781 джерела децентралізованого водопостачання. Із вказаної кількості джерел досліджено 1764(99,0%) взірці питної води на вміст нітратів, з них - 367 взірців (20,8%) не відповідали санітарним нормам.
Також, в області нараховується 7024 дітей до 3-х років, для харчування яких використовувалась вода з 6723 децентралізованих джерел водопостачання, з них: з індивідуальних колодязів – 6183, громадських колодязів – 420, індивідуальних каптажів – 42, громадських каптажів – 78. За поточний рік досліджено 5660 взірців питної води на вміст нітратів, з вищевказаних джерел водопостачання, з них 472 взірця (8,3%) не відповідали за вмістом нітратів.
Перевищення вмісту нітратів найчастіше виявлялись в Заліщицькому, Борщівському, Теребовлянському, Ланівецькому, Збаразькому, Кременецькому, Підволочиському та Тернопільському районах області.
За кожним випадком невідповідностей повідомлялись органи місцевого самоврядування, медичної служби та безпосередньо власники джерел з наданням відповідних рекомендацій.
Нами також, оперативно інформується населення через засоби масової інформації, сайт Держсанепідслужби у Тернопільській області тощо, щодо якості та безпечності води питної із децентралізованих джерел водопостачання, профілактики захворюваності на метгемоглобінемію та заходів стосовно її запобігання.