Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Тернопільський обласний лабораторний центр

Про проведення семінару з питань клініки, діагностики, епідеміології, профілактики сказу та надання антирабічної допомоги населенню

26.11.2015р. в комунальному закладі Тернопільської обласної ради «Тернопільська університетська лікарня» фахівцями Держсанепідслужби Тернопільської області та позаштатними спеціалістами департаменту охорони здоровя Тернопільської ОДА проведено семінар з питань клініки, діагностики, епідеміології, профілактики сказу та надання антирабічної допомоги населенню.
Даний захід проведено для лікарів-епідеміологів, помічників лікаря-епідеміолога, відповідальних за організацію роботи щодо профілактики сказу, лікарів-травматологів (хірургів), які відповідають за надання антирабічної допомоги, лікарів загальної практики-сімейної медицини та інших медичних працівників.
Згідно затвердженої програми, висвітлювались наступні питання:
1. Актуальність сказу, як медико-соціальної проблеми.
2. Епідемічна ситуація зі сказу в області та Україні. Стан надання антирабічної допомоги населенню. Умови, що сприяють розвитку захворювання серед людей та існуючі проблеми у проведенні комплексу профілактичних заходів.
3. Порядок надання антирабічної допомоги населенню. Вимоги щодо проведення специфічної імунопрофілактики, попередження післявакцинальних ускладнень.
4. Етіологія, клініка, діагностика сказу у людей.
В рамках взаємодії та обміну інформацією, в семінарі прийняли участь начальник відділу Головного управління ветеринарної медицини в Тернопільській області, начальник відділу лісового та мисливського господарств Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарств та головний мисливствознавець Тернопільської обласної організації «Українське товариство мисливців та рибалок». Представниками залучених служб та відомств проінформовано про комплекс заходів, які здійснюються для профілактики та ліквідації захворювань серед тварин.
З висвітленої в ході семінару інформації зроблено висновок, що ризик виникнення гідрофобії серед жителів області залишається високим, оскільки епізоотія серед тварин продовжується та вичерпуються запаси антирабічної вакцини.