Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Тернопільський обласний лабораторний центр

Що варто знати про аскаридоз .

Аскаридо́з — одне із найпоширеніших гельмінтних захворювань серед людей. Зараження відбувається при потраплянні в організм людини яєць аскарид, в яких містяться розвинені личинки.
Єдиним джерелом зараження є людина. Механізм інфікування – фекально-оральний. Факторами передачі захворювання є забруднені яйцями аскарид овочі, фрукти або вода, іноді ґрунт. Механічними переносниками яєць можуть бути мухи, таргани. Зараження найчастіше відбувається у весняно-літньо-осінній період. До групи ризику в першу чергу належать діти, у яких недостатньо розвинуті правила особистої гігієни.
Інкубаційний період 1-2 дні. На 2-3-й день після зараження з’являється нездужання, слабкість, субфебрильна температура тіла, висипка, переймоподібні болі у животі (в епігастрії, навколо пупка або в правій здухвинній області), нудота, розлади стільця. З’являється сухий або з незначною кількістю мокротиння кашель. Аскариди паразитують у кишечнику, можуть утворювати скупчення, що спричиняє непрохідність кишківника. Іноді, личинки що мігрують, можуть затримуватися в різних органах, викликаючи тяжкі захворювання. Яйця аскарид виводяться назовні з випорожненнями хворої на аскаридоз людини.
Профілактичні заходи при аскаридозі:
- дотримуватися правил особистої гігієни, а саме миття рук перед їдою та після відвідування туалету;
- вживати в їжу лише добре вимиті овочі, ягоди та фрукти;
- при першій підозрі на глисну інвазію, негайно звертатися за медичною допомогою;
- стежити, щоб ґрунт присадибних ділянок та дворів, а також дитячі майданчики та пісочниці не забруднювались фекаліями людей і тварин;
- стежити за якісною роботою каналізаційної системи у населених пунктах, здійснювати контролювати за її очисткою, проривами, у разі виникнення аварійних ситуацій негайно інформувати спецслужби;
- проводити санітарно-виховну роботу серед населення.
Для дегельмінтизації використовують антигельмінтні препарати з урахуванням особливостей їх застосування в різних вікових групах.