Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Робота проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо оздоровчої кампанія 2016 року станом на 22.08.2016 року

 

Протягом тижня в області функціонували 5 стаціонарних оздоровчих закладів:
Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» смт.Скала-Подільська.
ІV зміна 21.08 2016 року завершила свою роботу, оздоровлено 182 дитини..
Під час підготовки закладу до відкриття проведено 7 досліджень води (бактеріологічне та хімічне дослідження). Спочатку вода (4 взірці) не відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 за бактеріологічними показниками. Після проведення дезінфекції системи водопостачання, за результатами повторних досліджень вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 9 екз/прапор-км), за результатами обстеження проведені акарицидні заходи.
Обстежено 18 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дизентерійну групу, проведено гігієнічне навчання.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 1 взірець води на хімічне дослідження, 3 взірці води на бактеріологічне дослідження (вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10).
Досліджено 4 взірці продуктів на бактеріологічне забруднення, одну страву на калорійність. Результати всіх досліджень відповідають вимогам НД
Відібрано 24 взірців овочів і фруктів на вміст нітратів (3 взірці не відповідають вимогам НД). Протокол досліджень із заключенням про невідповідність взірців по вмісту нітратів вручено директору.
Відібрано 5 гігієнічних змивів (відповідають вимогам НД).
ДОЗ «Лісова пісня» м.Борщів:
IV заїзд з 19.08.2016 р. на оздоровлення прибуло 39 дітей із Донецької області.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено лабораторні дослідження якості питної води (4 аналізи води на бактеріологічне і хімічне дослідження). Вода відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10. Також проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів – виявлено 12 екз/прапор-км.
Тричі проведено дезінфекцію системи водопостачання та акарицидні заходи. Обстежено 19 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дизентерійну групу, проведено гігієнічне навчання
Дочірнє підприємство - оздоровчий комплекс «Лісовий», с.Скоморохи Бучацького району.
ІV заїзд з 08.08.2016 р., оздоровлюється 204 дитини.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води питної (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).
З місць купання двічі досліджено воду (бактеріологічне та хімічне дослідження). Вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 1 взірець води на хімічне дослідження та бактеріологічне дослідження (вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10),
Відібрано та досліджено воду (бактеріологічне та хімічне дослідження) з відкритого водойму. Вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Досліджено 10 взірців продуктів на бактеріологічне забруднення, 5 взірців страв на хімічне забруднення, 3 страви на калорійність, 6 взірців овочів і фруктів на вміст нітратів. Результати всіх досліджень відповідають вимогам НД.
Відібрано 20 гігієнічних змивів (відповідають вимогам НД.).
Колективний міжгосподарський дитячий стаціонарний оздоровчий заклад «Лісовий дзвіночок», с.Скоморохи.
На даний час оздоровча зміна відсутня.
Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий табір «Ромашка», с.Нирків Заліщицького району.
IV заїзд дітей з 09.08.2016 р. оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
Також двічі проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Фахівцями обстежено 27 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дизентерійну групу. У 4-х осіб результат обстеження виявився позитивним, працівники направлені на санацію.
Проведено гігієнічне навчання для 23 осіб.
Стаціонарний заміський оздоровчий табір «Сокіл» Збаразького району.
На даний час оздоровча зміна відсутня.
Офтальмологічний санаторій «Барвінок», с.Манюки Зборівського району.
З 28.07. по 17.08.2016 р. триває ІІ заїзд, оздоровлюється 75 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 3 екз/прапор-км).
Оздоровчий табір «Лісова казка» с. Борщівка Лановецького району.
На даний час оздоровча зміна відсутня.
Оздоровчий табір «Промінь» с. Долина Теребовлянського району.
На даний час оздоровча зміна відсутня.

Лікар з гігієни дітей та підлітків
ДУ «ТОЛЦ МОЗ України» О.М. Гаврилюк

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..