Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Робота, проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» щодо оздоровчої кампанія 2017 року, станом на 07.07.2017 року.

 

В Тернопільській області в червні 2017 року розпочато оздоровчу кампанію.
Дислокація щодо функціонування закладів оздоровлення і відпочинку на 2017 рік визначена. Видано розпорядження голови ОДА № 285-од від 18.05.2017 року «Про дислокацію дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області на літній період 2017 року», доручення голови ОДА № 40 від 19.05.2017 року «Про утворення оперативного штабу облдержадміністрації з питань оздоровлення та відпочинку дітей» згідно якого для проведення лабораторно-інструментальних досліджень в оздоровчий період залучаються фахівці лабораторних центрів МОЗ України в Тернопільській області.
Фахівці міжрайонних та міськміжрайонних відділів ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України” не залучалися в комісійному обстежені таборів на стадії підготовки їх до роботи в літній період 2017р.
ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України” з дирекцією таборів укладено угоди на проведення дослідження питної води, харчових продуктів на показники безпеки, аналізу добового раціону на відповідність гігієнічним і фізіологічним нормативам. В усіх закладах проведені відповідні дезінфекційні, дератизаційні заходи.
Всього, з початку підготовчого періоду та оздоровчої кампанії проведено 380 лабораторних та інструментальних досліджень фахівцями ТОЛЦ МОЗ України, з них виявлено 16 відхилень (4,2%). За результатами досліджень інформовано керівників оздоровчих закладів.
Значна увага приділялась якості питної води, яку споживають діти в оздоровчих закладах. Станом на 07.07.2017р. досліджено :
- взірців води на хім показники – 28, в 1 випадку виявлено невідповідність за вмістом заліза (3,5 %);
- взірців води на бак. показники - 47, в 11 випадках виявлена невідповідність за бак показниками (23,4%);
За результатами досліджень проводилась промивка та дезінфекція мереж водопостачання. Після проведення промивання та дезінфекції джерел водопостачання питна вода відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10. «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»:
Проведено також 3 дослідження води відкритих водойм за хімічними та 4 дослідження за бактеріологічними показниками, в одному випадку виявлено відхилення.
Проводиться також лабораторний контроль якості харчування: калорійності (39 досліджень, відхилень не виявлено) та дослідження на бактеріологічне забруднення готових страв (30 – відхилень не виявлено). Виявлено 4 невідповідності (2,0 %) у 202 гігієнічних змивах. Досліджено 71 взірець овочів та фруктів на вміст нітратів – невідповідності виявлено у 1 взірці.
Під час підготовки до оздоровчої кампанії в 5 закладах проведено акарологічні обстеження (обстеження на наявність кліщів). В 9 закладах проведено акарацидні заходи.


Лікар з гігієни дітей та підлітків
ДУ «ТОЛЦ ДСЕС України» О.М. Гаврилюк

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на terses. gov. ua