Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санепідситуація за 28.01.2016 року

За результатами проведених моніторингових санітарно-гігієнічних, лабораторно-інструментальних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань органами Держсанепідслужби області за 28.01.2016 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам.
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: нецентралізовані джерела водопостачання:
Бучацький район:
- с.Н.Петликівці, індивідуальна криниця (1 взірець) – невідповідність за вмістом нітратів ,
Чортвівський район:
-с.Магдаліївка, індивідуальна криниця (1 взірець) – невідповідність за загальною жорсткістю.
За бактеріологічними показниками:
Вода питна:не централізовані джерела водопостачання:
Чортківський район
-с.Староміщина, індивідуальна криниця (1 взірець)- виявлено загальні колі-форми .
За інструментальними показниками:
м.Тернопіль:
- навчальний заклад – невідповідність за параметрами мікроклімату (температура повітря, відносна вологість).

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 28 січня 2016 року за первинними діагнозами зареєстровано 36 випадків інфекційних захворювань, з них:
- гастроентероколіти – 3 випадки;
- хронічний вірусний гепатит С – 1 випадок;
- короста – 2 випадки;
- тріхофітія – 1 випадок;
- туберкульоз – 3 випадки;
- вітряна віспа – 25 випадків;
- епідемічний паротит – 1 випадок.
Захворюваність на грип та ГРВІ в області є неблагополучною (перевищено епідемічний поріг на 17-ти адміністративних територіях).
За результатами щоденного моніторингу за 27.01.16р. захворіло 1875 осіб, з них дітей – 761, в т. ч. дітей шкільного віку – 374. Госпіталізовано за день 105 осіб, в т.ч. дітей – 46.
Епідемічний паротит – гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, що характеризується системним ураженням слинних залоз, переважно привушних, а також інколи підшлункової, статевих залоз та центральної нервової системи.
Єдиним джерелом збудника інфекції є хвора людина. Вірус міститься в слині хворого. Передається повітряно-краплинним шляхом: через повітря заражене крапельками слини, але на близьку відстань, так як збудник епідемічного паротиту в зовнішньому середовищі швидко гине. Тому, передача інфекції через різні предмети (посуд, іграшки, тощо), якими користувався хворий, майже не спостерігається.
Особливу небезпеку становлять хворі на стерті, атипові та безсимтомні форми хвороби, які досить поширені в епідемічних вогнищах. Вірус знаходиться в слині хворих в останні дні інкубації, в період гострих проявів хвороби і до 9 днів від початку захворювання. Хвороба найчастіше зустрічається серед дітей віком від 5-ти до 15-ти років. Серед дорослих висока захворюваність на епідемічний паротит спостерігається лише в місцевостях, де впродовж багатьох років, цього захворювання не було.
Епідемічний паротит найчастіше спостерігається взимку, а також навесні. Перенесене захворювання залишає після себе стійкий імунітет.
Профілактика. Заходи у вогнищі:
1. Хворого на епідемічний паротит ізолюють вдома, якщо є покази — у стаціонарі, на 10 днів від початку захворювання.
2. Обмежувальні протиепідемічні заходи в організованих колективах вводять для дітей до 10 років, які були в контакті з хворим і не хворіли на епідемічний паротит, термін від 11 до 21 дня від моменту контакту.
3. Заключну дезінфекцію у вогнищі не проводять. Приміщення провітрюють, проводять вологе прибирання.
4. За контактними у вогнищі (у дитячих колективах до 10-річного віку) встановлюють щоденний медичний нагляд.
Специфічна профілактика епідемічного паротиту здійснюється комбінованою вакциною, до якої входять вакцини проти краснухи, кору та епідпаротиту у віці 12 місяців з подальшою ревакцинацією в 6 років. Імунітет формується у 95% вакцинованих.