Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санепідситуація за 17.02.2016 року

За результатами проведених моніторингових санітарно-гігієнічних, лабораторно-інструментальних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань фахівцями Держсанепідслужби області за 17.02.2016 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам.
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна:централізовані джерела водопостачання:
Заліщицький район:
- с. Нагіряни (2 взірці), с. Глушка (2 взірці), сільські водогони - невідповідність за вмістом нітратів та загальною жорсткістю;
- с. Іване-Золоте , сільський водогін(4 взірці ) – невідповідність за вмістом нітратів;
Вода питна: нецентралізовані джерела водопостачання:
Бучацький район:
- с.Вербятин , індивідуальна криниця – невідповідність за вмістом нітратів;
Чортківський район:
- с. Б.Потік, індивідуальна криниця – невідповідність за вмістом нітратів;
- с. Ридодуби, індивідуальні криниці (2 взірці) – невідповідність за вмістом нітратів;
- с. Білобожниця , індивідуальні криниці (4 взірці) – невідповідність за вмістом нітратів.

За бактеріологічними показниками:
Вода питна:централізовані джерела водопостачання:
Бережанський район:
-м. Бережани, міський водогін – виділено загальні колі-форми, ентерококи.
Вода питна: нецентралізовані джерела водопостачання:
Гусятинський район:
- с. Яблунів, індивідуальна криниця– виділено загальні колі-форми (цитробактер).

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 17 лютого 2016 року за первинними діагнозами зареєстровано 26 випадків інфекційних захворювань, з них:

- гастроентероколіти – 6 випадків;
- вітряна віспа – 8 випадків;
- покуси – 3 випадки;
- туберкульоз –3 випадки;
- вірусний гепатит А? – 1 випадок;
- мікроспорія – 2 випадки;
- хвороба Лайма - 1 випадок;
- ГЗЗ (ГРВІ) – 1 випадок;
- інфекційний мононуклеоз – 1 випадок.

За результатами щоденного моніторингу за 16.02.16р. захворіло 823 особи, з них дітей – 453, в т. ч. дітей шкільного віку – 272. Госпіталізовано за день 58 осіб, в т.ч. дітей – 38.
Показник захворюваності перевищив епідпоріг на одній адміністративній території (Тернопільський район).
В області 61 лабораторно підтверджених випадки грипу, із них 54 – грип А Н1 пандемічний, в т.ч. у 5-ти померлих з діагнозом позалікарняна двобічна пневмонія.
Епідситуація із захворюваності на грип та ГРВІ в області залишається нестійкою.

Інфекційний мононуклеоз – гостра інфекційна хвороба вірусної природи переважно з повітряно-краплинним механізмом зараження, характеризується гарячкою, поліаденітом (особливо шийним), гострим тонзилітом з нальотами, збільшенням печінки і селезінки. Збудником є вірус герпесу людини або вірус Епштейна-Барра.
Джерелом є хворі, які заразнi з перших днiв захворювання i реконвалесценти до 6 мiс. пiсля видужання. Перiодично вiрус видiляють i здоровi люди, якi є вiрусоносiями. Вiрус міститься в привушних залозах i видiляється зi слиною.
Механізм передачі переважно повітряно-краплинний, можливий контактний, аліментарний і трансфузійний (при переливанні крові). Вхідними воротами інфекції є слизова оболонка носоглотки і верхніх дихальних шляхів. У довкiллi вiрус мало стiйкий.
Iнфiкуються частiше діти (особливо у вiцi до 2 рокiв), iнфекцiйний процес у них перебiгає здебiльшого безсимптомно. Хворiють частiше пiдлiтки i особи до 25 рокiв. У віці понад 35-40 років захворювання практично не виникає. Здебільшого хвороба триває від 7-10 діб до 4-6 тиж., однак можливий затяжний перебіг (до 3 міс.) і навіть хронічний (до 2 років).
Контагіозність хворих на інфекційний мононуклеоз відносно невисока. Захворюваність має спорадичний характер. Епідемічні спалахи виникають рідко.
Сезонність не визначена, але більшість випадків хвороби припадає на холодну пору року. Імунітет після перенесеної хвороби стійкий, про що свідчить відсутність повторних випадків.
Інкубаційний період при інфекційному мононуклеозі коливається в межах 6-18 днів (до 30-40 днів). Іноді хвороба починається з продромального періоду тривалістю 2-3 дні, під час якого з`являються втома, млявість, зниження апетиту, біль у м`язах, сухий кашель.
Спеціальні профілактичні заходи в осередку не проводяться. Хворих госпіталізують за клінічними показами. Якщо хворого лікують вдома, йому виділяється індивідуальний посуд, предмети побуту, дітям іграшки. За контактними особами здійснюють медичне спостереження протягом 20 днів.
Дезинфікаційних заходів у вогнищі інфекції не проводять.