Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санепідситуація за 18.02.2016 року

За результатами проведених моніторингових санітарно-гігієнічних, лабораторно-інструментальних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань фахівцями Держсанепідслужби області за 18.02.2016 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам.
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна :централізовані джерела водопостачання:
Тернопільського району:
- с. Настасів, водопровід навчального закладу - невідповідність за вмістом хлоридів.
Вода питна: нецентралізовані джерела водопостачання:
Борщівський район:
- с.Збручанське , с.Дзвинячка , с.Горошова , с.Цигани , с.Тулин індивідуальні криниці- невідповідність за вмістом нітратів.
Заліщицький район:
- с. Іване-Золоте ( 4 взірці), с.Торське ( 5 взірців) , індивідуальні криниці – невідповідність за вмістом нітратів та загальною жорсткістю.
Тернопільський район:
- с. Настасів, індивідуальні криниці .З них: 3 взірці – невідповідність за вмістом нітратів та загальною жорсткістю, 1 взірець- невідповідність за вмістом нітратів.

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 18 лютого 2016 року за первинними діагнозами зареєстровано 37 випадків інфекційних захворювань, з них:

- гастроентероколіти – 2 випадки;
- вітряна віспа – 11 випадків;
- скарлатина – 1 випадок;
- кашлюк – 1 випадок;
- інфекційний мононуклеоз – 1 випадок;
- покуси – 9 випадків;
- туберкульоз – 3 випадки;
- хронічний вірусний гепатит С – 1 випадок;
- мікроспорія – 1 випадок;
- аскаридоз - 1 випадок;
- лямбліоз – 5 випадків;
- токсокароз – 1 випадок.


За результатами щоденного моніторингу за 17.02.16р. захворіло 782 особи, з них дітей – 399, в т. ч. дітей шкільного віку – 227. Госпіталізовано за день 51 осіб, в т.ч. дітей – 35.
В області 71 лабораторно підтверджених випадків грипу, із них 54 – грип А Н1 пандемічний, в т.ч. у 5-ти померлих з діагнозом позалікарняна двобічна пневмонія.
Епідситуація із захворюваності на грип та ГРВІ в області залишається нестійкою.

Токсокароз — це зоонозна гельмінтна інвазія, що спричиняється зараженням нематодами, які паразитують у тварин. Хвороба у людей супроводжується ураженням різних життєво важливих органів і тканин (легень, мозку, очей, печінки, нирок, серця тощо). Дорослі паразити (токсокари) живуть у тонкій кишці собак, котів, вовків, лисиць, песців та ін.
Єдиним резервуаром та джерелом інфекції є собаки та коти. Практично всі бродячі тварини цих родин є зараженими. Однак особливості дефекаційної звички котів зумовлюють значно меншу можливість зараження людей. Для котів існує додатковий шлях зараження — при поїданні мишей і пацюків, які є резервуарними господарями личинок токсокар.
Механізм передачі - фекально-оральний, найчастіше реалізується шлях контактно-побутовий. Сприйнятливість людей висока, найбільшу захворюваність реєструють серед дітей.
Заходи, спрямовані на запобігання захворюванню людей на токсокароз, насамперед передбачають ліквідацію джерела інвазії (лікування уражених тварин), факторів передачі збудника (захист навколишнього середовища від забруднення яйцями токсокар) і виконання елементарних гігієнічних вимог.
Взявши в дім тварину, її необхідно перевірити на наявність гельмінтів. У подальшому котів і собак потрібно регулярно, хоча б 1 раз на рік, обстежувати і, за потреби, своєчасно лікувати. Цуценят рекомендується обстежувати з 14—18-денного віку. Собак належить виводити на прогулянку в місця, де не граються діти. Місця загального користування, куди собаки і коти мають доступ, повинні бути огороджені від дитячих майданчиків.
Яйця токсокар, які потрапили в землю і дозріли в ній за 1—3 тижні при сприятливому температурному режимі (13-16°С) зовнішнього середовища, можуть забруднювати овочі, городню зелень, взуття й одяг дітей, а в дитячих садках і школах — інвентар і предмети вжитку. Зелень, овочі та фрукти, які вживаются в їжу сирими, необхідно ретельно мити в проточній воді, а потім занурювати на 3 сек. в окріп. Потрібно також боротися зі шкідливою звичкою дітей брати пальці в рот.Слід наполегливо привчати дітей з раннього віку мити руки перед їдою і після відвідування туалету та контактування з собакою чи котом.