Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санепідситуація за 24.02.2016 року


За результатами проведених моніторингових санітарно-гігієнічних, лабораторно-інструментальних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань фахівцями Держсанепідслужби області за 24.02.2016 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам.
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
Заліщицький район:
- с. Дзвиняч (1 взірець), с.Ворвулинці (1 взірець), с.Зелений гай (1 взірець), с.Буряківка (1 взірець), с.Слобідка (1 взірець), с.Садки (1 взірець), с.Садки (1 взірець), с.Колодрібка (1 взірець), с.Кошилівці (1 взірець), с.Дорогичівка (7 взірців), індивідуальні криниці - невідповідність за вмістом нітратів, за загальною жорсткістю.
Чортківський район:
- с. Біла (1 взірець), індивідуальна криниця – невідповідність за вмістом нітратів.

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 24 лютого 2016 року за первинними діагнозами зареєстровано 28 випадків інфекційних захворювань, з них:

- покус твариною – 1 випадок;
- туберкульоз – 1 випадок;
- вітряна віспа –11 випадків;
- скарлатина – 1 випадок;
- гастроентероколіти – 5 випадків;
- короста – 2 випадки;
- хронічний гепати В – 1 випадок;
- ГЗЗ (ГРВІ) – 1 випадок;
- НППІ (несприятливі події після імунізації) – 1 випадок;
- кашлюк – 1 випадок;
- ХТІ – 1 випадок;
- мікроспорія – 2 випадки.
Мікроспорія — це грибкове захворювання, при якому уражаються шкірні покриви, волосся і в дуже рідких випадках нігті. Серед усіх уражень шкіри, що викликаються грибками, мікроспорія найбільш поширена і найчастіше зустрічається у дітей.
Гриби, які викликають мікроспорію, відносяться до двох видів: антропофільні і зооантропофільні. Антропофільні гриби паразитують тільки на шкірі та волоссі людини. Зооантропофільні гриби вражають тварин і можуть передаватися від них людині. Мікроспорією хворіють кішки, собаки, пухові звірі, крілики, рідше коні, вівці, свині.
Зараження антропофільними грибами відбувається при безпосередньому контакті з хворою людиною або через інфіковані побутові предмети, якими вона користувалася (іграшки, головні убори, постільна білизна).
Заразитися зооантропофільними видами мікроспорії можна від хворих тварин, які виділяють збудника в зовнішнє середовище з пораженим волоссям і лусочками. Фактори передачі – предмети догляду, інвентар, спецодяг, корми, забруднені шерстю хворих тварин. Основні носії – кішки , особливо бездомні.
Вхідними воротами для збудника мікроспорії є мікротравми шкіри. Сухість, наявність потертостей також підвищують ймовірність інфікування, так як здорова шкіра без ушкоджень не доступна для зараження грибком. Вірулентність мікроспорії низька , а тому при своєчасному митті рук захворювання не наступає.
Ці гриби дуже довго зберігаються в навколишньому середовищі ( в лусочках шкіри - до семи років, а у вовні — до десяти, у грунті - від одного до трьох місяців).
Інкубаційний період при зоонозній мікроспорії – 5-7 днів, при антропонозній – 4-6 тижнів.
Профілактика мікроспорії полягає у своєчасному виявленні хворих, їх ізоляції та лікуванні. Для цього у всіх дитячих закладах мають регулярно проводитися медичні огляди. При виявленні хворої дитини її направляють у спеціалізований стаціонар, а речі дезінфікують. Після цього люди, які контактували з хворим, повинні обов’язково обстежитися. Хворі домашні тварини — найпоширеніше джерело інфекції, тому їм потрібно також проводити спеціальне протигрибкове лікування.