Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санепідситуація за 29.02.2016 року

За результатами проведених моніторингових санітарно-гігієнічних, лабораторно-інструментальних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань фахівцями Держсанепідслужби області за 29.02.2016 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам.
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
Бучацький район:
- с. Цвітова (1 взірець), індивідуальна криниця - невідповідність за вмістом нітратів.
Гусятинський район:
- с. Васильківці (2 взірці), с.Крогульці (7 взірців), індивідуальні криниці – невідповідність за вмістом нітратів.

За бактеріологічними показниками:
Вода питна: централізовані джерела водопостачання:
Зборівський район:
- с. Озерна (1 взірець), водопровідний кран ДНЗ – виявлено загальні колі-форми, ентерококи.
Бережанський район:
- с. Рай (1 взірець), водопровідний кран ДНЗ – виявлено загальні колі-форми.
Теребовлянський район:
- смт. Микулинці (1 взірець), водопровід ЗОШ – виявлено загальні колі-форми.
м. Тернопіль:
- вода питна централізована після фільтрації з класичної гімназії (1 взірець) – виявлено загальні колі-форми.
м.Чортків:
- ЦРКЛ, вода з мережі (1 взірець) – виявлено загальні колі-форми.

Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
Чортківський район:
- с. Біла (4 проби), індивідкальні криниці – виявлено загальні колі-форми, цитробактер, ентеробактер.
Підволочиський район:
- с. Лисиченці (2 взірці), с. Оріховець (1 взірець), індивідуальні криниці – виявлено загальні колі-форми.
Кременецький район:
- с. Жолоби (1 взірець), індивідуальна криниця – виявлено загальні колі-форми.

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 29 лютого 2016 року за первинними діагнозами зареєстровано 21 випадок інфекційних захворювань, з них:

- гастроентероколіти – 3 випадки;
- вірусний гепатит жовтянична форма – 1 випадок;
- вітряна віспа – 8 випадків;
- мікроспорія – 1 випадок;
- покуси тваринами – 5 випадків;
- туберкульоз – 3 випадки;

За підсумками 8-го тижня (з 22.02. по 28.02.2016р.) інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ складає 36,1 випадок на 10 тисяч населення при епідпороговому значенні 87,9 випадки на 10 тис населення – 41,1% до епідпорогу, відмічається зниження захворюваності в порівнянні з попереднім тижнем на 14,3% (3847 вип. проти 4495 вип.). Питома вага дітей склала 54,9% від усіх захворілих (2112 осіб), дітей шкільного віку – 53,8% (1137 осіб) від усіх дітей. За звітний тиждень госпіталізовано 317 осіб, із них 195 (61,5%) становили діти до 18 років.
В області 92 лабораторно підтверджених випадки грипу, із них 84 – грип А Н1 пандемічний, в т.ч. у 7-ми померлих з діагнозом пневмонія.
За результатами щоденного моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ епідситуація в області стабільна. Показники захворюваності відповідають середньорічному рівню для відповідної пори року.

Виявлення хворих на туберкульоз є складовою частиною боротьби з даною інфекцією. Для виявлення та діагностики туберкульозу застосовуються різні методи (туберкулінодіагностика, рентгено-флюорографічні, бактеріологічні), але найбільш інформативним, швидким і економічним є бактеріоскопія харкотиння в осіб з симптомами, підозрілими на туберкульоз (кашель з виділенням мокротиння більше 3 тижнів, кровохаркання, болі в грудній клітці, втрата маси тіла) і рентгенографія грудної клітки.
Виявлення хворих на туберкульоз здійснюється медичним персоналом закладів загальної лікувальної мережі при обстеженні пацієнтів, які звернулися за медичною допомогою, а також при планових профілактичних обстеженнях певних груп населення.
Всі методи, кожен окремо або в комплексі, застосовуються в різних груп населення: туберкулінодіагностика - у дітей з 4 до 14 років; профілактичні флюорографічні обстеження - у осіб старше 15 років; бактеріологічні, рентгенологічні обстеження, туберкулінодіагностика - в осіб з підвищеним ризиком захворювання на туберкульоз, які перебувають на диспансерному обліку, що звертаються в лікувальні заклади і поступають на стаціонарне лікування з симптомами захворювання, підозрілими на туберкульоз.
У всіх осіб з симптомами, підозрілими на туберкульоз органів дихання, необхідно дослідити мокротиння на мікобактерії туберкульозу (МБТ) методом мікроскопії мазка за Цілем - Нельсену і провести рентгенографію (флюорографію) грудної клітки. Хворі, у яких виявлені МБТ, скеровуються до протитуберкульознх диспансерів для дообстеження, підтвердження діагнозу туберкульозу, лікування та постановки на облік.
Туберкулінодіагностика є основним методом раннього виявлення інфікування туберкульозом дітей та підлітків. Для цих цілей використовується єдина внутрішньошкірна туберкулінова проба Манту. Вона важається позитивною при розмірі папули більше 5 мм.
Туберкульоз вражає й інші органи і системи, тому для діагностики позалегеневого туберкульозу застосовуються спеціальні методи обстеження в залежності від локалізації захворювання. Для діагностики позалегеневого туберкульозу використовують сучасні проміневі методи, контактні і неінвазивні дослідження з використанням артроскопії, лапароскопії (в діагностиці туберкульозу лімфатичних вузлів і геніталій, органів черевної порожнини), бактеріологічні, генетичні (полімеразно-ланцюгова реакція), імунологічні та біохімічні (використання аденозіндезамінази) та ін.
Кожна людина повинна знати про таке захворювання як туберкульоз та дотримуватись простих правил.
1. Діагностика туберкульозу на ранніх стадіях можлива і залежить передусім від людини та її оточення, від знання основних симптомів туберкульозу.
2. Ефективність лікування в подальшому залежить від точності виконання рекомендацій.
3. З огляду на розвиток значної стійкості багатьох штамів мікобактерій до антибіотиків, окрім них призначаюся додаткові засоби різної спрямованої дії, що впливають на різні ланки патологічного процесу.
4. Лікування з урахуванням системності розвитку туберкульозу дозволить покращити якість життя хворого та досягти максимально можливої, в такій ситуації, тривалості життя.