Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санепідситуація за 10.03.2016 року


За результатами проведених моніторингових санітарно-гігієнічних, лабораторно-інструментальних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань фахівцями Держсанепідслужби області за 10.03.2016 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам.
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:

Підволочиський район:
- с. Пенькіці (1 взірець), шахтний колодязь - невідповідність за вмістом нітратів.
Теребовлянський район:
- с.Деренівка (1 взірець), індивідуальний колодязь - невідповідність за вмістом нітратів.
Борщівський район:
- с. Шупарка (2 взірці), с.Озеряни (2 взірці), с.Кривче (1 взірець), індивідуальні криниці - невідповідність за вмістом нітратів, за загальною жорсткістю.

За інструментальними показниками:
м.Тернопіль:
ДНЗ, ТДНЗ – невідповідність за параметрами мікроклімату.


За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 10 березня 2016 року за первинними діагнозами зареєстровано 47 випадків інфекційних захворювань, з них:

- гастроентероколіт – 9 випадків;
- туберкульоз – 4 випадки;
- вітряна віспа – 20 випадків;
- покуси тваринами – 7 випадків;
- аскаридоз – 1 випадок;
- короста - 2 випадки;
- мікроспорія – 3 випадки;
- укус кліщем – 1 випадок.

Вітряна віспа — це гостре інфекційне захворювання, яке супроводжується підвищенням температури тіла та плямисто-папульозно-везикульозним висипом на шкірі та слизових оболонках.
Збудник вітряної віспи — вірус, у навколишньому середовищі нестійкий. Встановлено ідентичність вірусів вітряної віспи та оперізуючого лишаю.
Джерелом інфекції є хворий на вітряну віспу, починаючи з 1 - 2-го дня інкубаційного періоду і до 6-го дня після останньої появи висипу. Джерелом захворювання може бути також хворий на оперізуючий лишай.
Механізм передачі при вітряній віспі - повітряно-краплинним, передається на відносно далекі відстані (через сусідні кімнати і квартири). Внаслідок малої стійкості збудника через третю особу та предмети, з якими стикався хворий, не передається.
Сприйнятливість до вітряної віспи загальна. Хворіють діти усіх вікових груп. Переважна більшість хворих — це діти до 10 років життя. У підлітків та дорослих вітряна віспа протікає значно важче: рясні висипання, частіше спостерігаються пустульозні елементи, гарячкова реакція, виразнішими є прояви загальної інтоксикації.
Інкубаційний період при вітряній віспі триває від 11 до 21 дня, найчастіше близько 14 днів.
Профілактика. Заходи у вогнищі:
1. Хворого на вітряну віспу ізолюють вдома, якщо є покази — у стаціонарі, на 9 днів від моменту появи висипу.
2. Обмежувальні протиепідемічні заходи в організованих колективах вводять для дітей до 7 років, які були в контакті з хворим на вітряну віспу і не хворіли на вітряну віспу, термін від 11 до 21 дня від моменту контакту.
3. Заключну дезінфекцію не проводять. Приміщення провітрюють, проводять вологе прибирання.
4. За контактними у вогнищі (у дитячих колективах до 7 - річного віку) встановлюють щоденний медичний нагляд.
Щеплення проти вітряної віспи внесені до календаря профілактичних щеплень як рекомендовані за станом здоров’я особам підвищеного медичного ризику. Щеплення проводяться дітям старше 12 місяців життя до 12 років одноразово. При щепленні осіб віком 13 років і старше – двохразово з 4-тижневим інтервалом.