Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санепідситуація за 11.03.2016 року


За результатами проведених моніторингових санітарно-гігієнічних, лабораторно-інструментальних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань фахівцями Держсанепідслужби області за 11.03.2016 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам.
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:

Чортківський район:
- с. Ромашівка (3 взірці), індивідуальні криниц і - невідповідність за вмістом нітратів.
Підволочиський район:
- с.Щаснівка (1 взірець), індивідуальна криниця - невідповідність за вмістом нітратів.
Борщівський район:
- с. Шупарка (2 взірці), с.Озеряни (2 взірці), с.Кривче (1 взірець), індивідуальні криниці - невідповідність за вмістом нітратів, за загальною жорсткістю.
Зборівський район:
- с. Кальне (4 взірці), с. Годів (2 взірці), с.Панасівка (2 взірці), індивідуальні криниці – невідповідність за вмістом нітратів.

За бактеріологічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
Гусятинський район:
- с. Городниця (1 взірець), індивідуальна криниця – виявлено загальні колі-форми, цитробактер.


За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 11 березня 2016 року за первинними діагнозами зареєстровано 41 випадок інфекційних захворювань, з них:

- гастроентероколіти – 6 випадків;
- туберкульоз – 2 випадки;
- вітряна віспа – 18 випадків;
- покуси тваринами – 8 випадків;
- ентеровірусна інфекція – 1 випадок;
- короста - 1 випадок;
- мікроспорія – 2 випадки;
- хронічний гепати С – 1 випадок;
- вірусний гепатит В – 1 випадок;
- епідемічний паротит – 1 випадок.

Епідемічний паротит – гостре вірусне захворювання з повітряно-капельним механізмом передачі збудника інфекції, що характеризується загально-інтоксикаційним синдромом, ураженням слинних залоз, переважно привушних.
На дану інфекцію найчастіше хворіють діти від 3 до 15 років.
Джерелом інфекції є хворі люди із вираженою клінічною картиною або безсимптомні форми захворювання.
Період зараження починається з 2-7 дня інкубаційного періоду і триває до завершення запального процесу в слизових залозах, тобто до 9-11 дня від початку хвороби. Починається захворювання раптово із високої температури, головного болю, болів у м’язах шиї, припухлість шиї за рахунок запального процесу привушних залоз.
При проведенні своєчасного та правильного лікування інфекції прогноз на видужання сприятливий. При відсутності своєчасного лікування епідемічного паротиту у дітей можливі ускладнення такі як: серозний менінгіт, який розвивається через 4-10 днів від початку хвороби, орхіт (запалення яєчок), що у подальшому негативно може впливати на репродуктивну функцію у чоловіків. Після перенесених ускладнених форм епідемічного паротиту можливі важкі залишкові явища - глухота, цукровий діабет, безплідність. Після перенесеного захворювання виникає тривалий (пожиттєвий) імунітет до даної інфекції.
Періодичність епідемічного процесу при епідемічному паротиті становить 7-8 років, характерна осінньо-зимова-весняна сезонність.
Основним профілактичним заходом є обов’язкова імунізація дітей комбінованою вакциною КПК (кір, паротит, краснуха) у віці 12 місяців та 6 років відповідно до наказу МОЗ України від 11.08.2014 року № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні».

В осередку захворювання запроваджуються наступні обмежувальні заходи:
- хворого на епідемічний паротит ізолюють вдома, якщо є покази — у стаціонарі, на 10 днів від початку захворювання;
- спостереження за особами, які контактували із джерелом інфекції протягом 21 дня з моменту виявлення першого випадку та подовження обмежувальних заходів з кожним наступним випадком;
- діти до 10 років, які були у контакті із хворим, а самі не хворіли протягом життя та не щеплені, - не допускаються до дитячого колективу протягом 21 дня;
- проведення у приміщеннях вологого прибирання;
- декілька разів на день слід проводити провітрювання приміщень;
- знезараження посуду, іграшок, поверхонь меблів тощо.