Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санепідситуація за 21.03.2016 року


За результатами проведених моніторингових санітарно-гігієнічних, лабораторно-інструментальних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань фахівцями Держсанепідслужби області за 21.03.2016 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам.
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
Підгаєцький район:
- с.Завалів (1 взірець), індивідуальна криниця – невідповідність за вмістом нітратів
Теребовлянський район:
- с. Ілавче (6 взірців), індивідуальні криниці – невідповідність за вмістом нітратів.

За бактеріологічними показниками:
Вода питна: централізовані джерела водопостачання:
Тернопільський район:
- с.Петрики (1 взірець), водопровід – виділено загальні колі-форми.
Чортківський район:
- м.Чортків (4 взірці), вода з мережі міста – виділено загальні колі-форми.

Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:.
Підгаєцький район:
- с.Завалів (1 взірець), індивідуальна криниця – виділено загальні колі-форми.
Шумський район:
- с.Одерадівка (1 взірець), с.Ходаки (3 взірці), с.Тетильківці (2 взірці), с.Розтоки (3 взірці), індивідуальні криниці – виділено загальні колі-форми.
Збаразький район:
- с.Зарубинці (2 взірці), індивідуальні криниці – виділено загальні колі-форми.

За інструмкетальними показниками:
Атмосферне повітря:
- м.Скалат: перехрестя вул. Грушевського, вул. Незалежності – перевищення вмісту пилу, шуму.

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 21 березня 2016 року за первинними діагнозами зареєстровано 49 випадків інфекційних захворювань, з них:
- гастроентероколіти – 5 випадків;
- туберкульоз – 2 випадки;
- покуси тваринами – 5 випадків;
- короста – 6 випадків;
- вітряна віспа – 20 випадків;
- педикульоз – 3 випадки.
- укус кліщем – 1 випадок;
- ГЗЗ (ГРВІ) – 1 випадок;
- вірусний гепатит? – 1 випадок;
- вірусний гепатит В – 1 випадок;
- хронічний ВГ «С» - 3 випадки;
- гепатит «С» - 1 випадок.
Вірусні гепатити (В, С) - це захворювання інфекційного характеру, що характеризується ураженням печінки різного ступеня тяжкості. За механізмом передачі відносяться до групи парентеральних гепатитів (контакт з інфікованою кров’ю чи іншими біологічними рідинами), який реалізується при проведенні маніпуляцій та процедур, що супроводжуються порушенням цілісності шкірних покривів: ін’єкції, оперативні втручання, переливання крові, манікюр, педикюр, пірсинг, татуювання, татуаж та ін.
Крім того, можлива передача збудників від матері до дитини при пологах, годуванні груддю, при невпорядкованих статевих контактах, у побуті - користування спільно бритвою, манікюрним набором, ножицями.
Слід зазначити, що окремими контингентами ризику щодо інфікування вірусними гепатитами В і С є: медичні працівники під час виконання професійних обов’язків, пацієнти хірургічних, гематологічних, гемодіалізних відділень, яким проводяться часті оперативні втручання, переливання крові та її компонентів.
Джерелом інфекції являються хворі гострими і хронічними формами та вірусоносії. Суттєве значення в передачі інфекції відіграють особи з безсимптомним та малосимптомним протіканням хвороби. Саме тому профілактика парентеральних вірусних гепатитів є однією з основних можливостей уникнути інфікування.
Щоб не заразитися парентеральними гепатитами потрібно дотримуватись певних правил :
- не користуйтесь чужими бритвами, станками, зубними щітками, іншими предметами догляду та гігієни.
- задумайтесь – чи варто робити татуювання або пірсинг, особливо в домашніх умовах чи сумнівних місцях. Виконання цих маніпуляцій має здійснюватися професійним майстром в рукавичках одноразового використання за допомогою стерильного інструментарію.
- при відвідуванні косметолога слідкуйте за застосуванням засобів гігієни одноразового використання, уникайте процедур, що супроводжуються порушенням цілісності шкірних покривів.
- при обслуговуванні у майстра манікюру (педикюру) переконайтесь у використанні стерильних інструментів (ножиці, пилочки). Передбачається наявність двох комплектів інструментів для змінної обробки.
- в будь-якому лікувально – профілактичному закладі звертайте увагу на дотримання медиками техніки безпеки при роботі з гострими предметами. Всі потенційно небезпечні маніпуляції повинні проводитись в рукавичках одноразового використання.
- при відвідуванні стоматолога зверніть увагу, чи змінив він комплект інструментів після попереднього пацієнта, чи вимив руки, обробив їх антисептиком і одягнув нову пару рукавичок.
- при відвідуванні гінеколога для вашої ж безпеки придбайте одноразовий оглядовий набір та стерильні рукавички.
- не відмовляйтесь від щеплення проти гепатиту В, оскільки воно є найефективнішим методом профілактики цієї небезпечної хвороби, вакцина є безпечною та ефективною.