Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санепідситуація за 05.04.2016 року


За результатами проведених моніторингових санітарно-гігієнічних, лабораторно-інструментальних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань фахівцями Держсанепідслужби області за 05.04.2016 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам.
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
Бучацький район:
- с. Млинки (1 взірець), індивідуальна криниця – невідповідність за вмістом нітратів.
Чортківський район:
- с. Джурин (1 взірець), індивідуальна криниця – невідповідність за вмістом нітратів.

За бактеріологічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
Гусятинський район:
- с. Котівка (4 взірці), с. Емелівка (1 взірець), індивідуальні криниці – виділено загальні колі-форми, цитробактер.

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 5 квітня 2016 року за первинними діагнозами зареєстровано 30 випадків інфекційних захворювань, з них:

- гастроентероколіти – 4 випадки;
- вірусний гепатит ? – 1 випадок;
- вітряна віспа – 14 випадків;
- ГЗЗ (ГРВІ) – 1 випадок;
- харчова токсикоінфекція (ХТІ) – 1 випадок;
- інфекційний мононуклеоз – 1 випадок;
- покуси тваринами – 4 випадки;
- укус кліщем – 2 випадки;
- лямбліоз – 1 випадки;
- скарлатина – 1 випадок.

Скарлатина - це гостре інфекційне захворювання, що перебігає з інтоксикацією, тонзилітом та екзантемою (дрібно точковий висип).
Збудник скарлатини — бета-гемолітичний стрептокок групи А.
Джерелом інфекції є хворий скарлатиною (до 21 дня реконвалесценції) чи іншою стрептококовою інфекцією (ангіна, бешиха, хронічний тонзиліт, гнійний отит, пневмонія тощо), а також здоровий носій бета-гемолітичного стрептокока.
Механізм передачі – повітряно-крапельний. Можливе інфікування й через предмети побуту, іграшки чи харчові продукти (молоко, холодець).
Частіше хворіють діти дошкільного та молодшого шкільного віку. Характерна осінньо-зимова сезонність.
Інкубаційний період коливається від 1 до 12 діб. Захворювання має гострий початок. Розрізняють типові та атипові клінічні форми.
Виявлених хворих ізолюють переважно в домашніх умовах. Госпіталізацію здійснюють за клінічними (діти віком до 1 року, тяжкий перебіг, ускладнення) та епідеміологічними (особи з дитячих закладів закритого типу) показаннями.
У помешканні, де перебуває хворий на скарлатину, проводять поточну та заключну дезінфекцію, кип’ятять посуд і білизну.
При реєстрації скарлатини в організованих колективах для контактних дітей дошкільного віку та учнів перших двох класів шкіл вводяться обмежувальні протиепідемічні заходи на 7 днів після ізоляції хворого. У вогнищі проводиться щоденний медичний нагляд за контактними особами - термометрія, огляд зіву і шкірних покривів.
За дорослими з декретованих груп встановлюють медичне спостереження протягом 7 днів для своєчасного виявлення захворювання.
Діти-реконвалесценти, які відвідують дитячі дошкільні заклади та перші два класи школи, підлягають додатковій 12-денній ізоляції після клінічного одужання та допускаються в ці заклади, коли мине 22 дні від початку хвороби.
Диспансеризацію проводять з урахуванням клінічних показань (ускладнення, залишкові прояви). Через ризик розвитку ревматизму та нефриту через 10-12 днів після одужання проводять загальний аналіз крові та сечі, ЕКГ.