Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санепідситуація за 15.04.2016 року


За результатами проведених моніторингових санітарно-гігієнічних, лабораторно-інструментальних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань фахівцями Держсанепідслужби області за 15.04.2016 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам.

За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
Монастириський район:
- с. Вістря (1 взірець), індивідуальна криниця – невідповідність за вмістом нітратів.
Гусятинський район:
- с. Гадинківці (1 взірець), індивідуальна криниця – невідповідність за вмістом нітратів.
Заліщицький район:
- с. Винятинці (1 взірець), с. Колодрібка (1 взірець), с. Нагіряни (1 взірець), с. Новосілка (3 взірці), індивідуальні криниці – невідповідність за вмістом нітратів, за загальною жорсткістю.

За бактеріологічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання
Шумський район:
- с. Темногайці (8 взірців), с. В.Загайці (3 взірці), с.Тилявка (1 взірець), криниці загального користування – виявлено загальні колі-форми, E.coli.

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 15 квітня 2016 року за первинними діагнозами зареєстровано 46 випадків інфекційних захворювань, з них:

- гастроентероколіти – 4 випадки;
- вітряна віспа – 13 випадків;
- гепатит нез’ясованого генезу – 1 випадок;
- укуси кліщами – 13 випадків;
- покуси тваринами – 2 випадки;
- ослизнення собакою - 1 випадок;
- аскаридоз – 2 випадки;
- мікроспорія – 1 випадок;
- лямбліоз – 3 випадки;
- туберкульоз – 1 випадок;
- інфекційний мононуклеоз - 1 випадок;
- короста – 3 випадки;
- краснуха – 1 випадок.

Краснуха – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом, характеризується помірною інтоксикацією з лімфаденопатією та дрібноплямистою висипкою. Вірус краснухи передається від людини до людини при прямому контакті з хворим та трансплацентарно (під час вагітності через плаценту від матері до плоду).
Збудник інфекції виділяється в навколишнє середовище з носа або рота протягом тижня до появи висипу та тиждень, після висипання.
Краснухою може заразитися будь-хто, окрім тих, хто перехворів на дану інфекцію або щеплений від неї.
Інкубаційний період триває від 11 до 24 днів (частіше 16-20). Симптоми захворювання включають підвищення температури; висип блідо-рожевого кольору по всьому тілі, який тримається 2-3 дні і зникає, не залишаючи пігментації та лущення; біль у суглобах; набр’якання задньошийних та потиличних лімфатичних вузлів, вони є щільні по консистенції та болючі при пальпації.
Інфікування краснухою вагітної жінки у продовж перших 3 місяців вагітності, може призвести до викидня, смерті плоду або народження дитини з вадами слуху, зору, серця, печінки або з розумовою відсталістю.
Після перенесеного захворювання формується стійкий імунітет.
Лабораторно діагноз може бути підтверджений: серологічними методи (РН, РГГА, РЗК, РІА) — наростання титрів антитіл в динаміці у 4 та більше разів; імуноферментним методом (визначення специфічних антитіл до даного захворювання); полімеразно ланцюговою реакцією (ПЛР)– визначення РНК вірусу краснухи.
Основним профілактичним заходом є обов’язкова імунізація дітей комбінованою вакциною КПК (кір, паротит, краснуха) у віці 12 місяців та 6 років відповідно до наказу МОЗ України від 11.08.2014 року № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні».
В осередку захворювання запроваджуються обмежувальні заходи:
- хворого на краснуху ізолюють на 5 днів від моменту висипу;
- спостереження за особами, які контактували із джерелом інфекції протягом 21 дня з моменту виявлення першого випадку та подовження карантину з кожним наступним випадком;
- контактних жінок на 3-му місяці вагітності ізолюють від хворого на 10 днів від початку хвороби (якщо контакт все-таки відбувся, необхідно провести дворазове серологічне дослідження для виявлення титру антитіл до вірусу. Якщо наростання титру антитіл у 4 рази і більше не виявляють жінку вважають не зараженою);
- у приміщеннях проводиться вологе прибирання та провітрювання.