Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Держсанепідслужба зобов’язала припинити постачання забрудненої води у м. Чортків Тернопільської області

bez nazvy1

У Чорткові Тернопільської області під час планових моніторингових досліджень зафіксовано мікробне забруднення водопровідної води, яка постачається частині населення міста з підземних джерел водозабору «Білокамінна».

Як повідомляє Держсанепідслужба Тернопільської області в пробах питної води, відібраних з розподільчої мережі 28 липня і безпосередньо на водозаборі 29 липня встановлено перевищення в рази вмісту загальних коліформ.

За чинною нормою цей показник має бути відсутнім у питній воді, у відібраних зразках він складав від 15 до 47,8 одиниць на куб. см. Загальні коліформи – це бактерії групи кишкових паличок. Така мікрофлора може стати причиною кишкового розладу. Окрім того, проби відібрані з розподільчої мережі, майже удвічі перевищували показники за кольоровістю (40-50 градусів при нормі 20 градусів) та у півтора рази за окислюваністю (5,6-8,0 мгО2/дм3 -при нормі 5,0 мгО2/дм3).

Щоб попередити можливі епідемічні ускладнення, пов‘язані з водним фактором передачі, Держсанепідслужбою у Тернопільській області розпочато епідемічне розслідування фактів забруднення питної води та вжито необхідні попереджувальні заходи.

Зокрема, щоб не допустити спалахи гострих кишкових інфекцій серед населення Чорткова, що можуть виникнути внаслідок аварійної ситуації Держсанепідслужба у Тернопільській області постановою Головного державного санітарного лікаря м.Чорткова, Чортківського, Гусятинського та Підволочиського районів зобов’язала міського голову м.Чорткова та начальника Чортківського водоканалу негайно припинити подачу води з мережі водозабору «Білокамінна» до мережі міста з 29 липня. Документ вимагає негайно провести ревізію та ремонтні роботи з подальшою дезінфекцією та промивкою мережі водозабору «Білокамінна» та збірників води.

У зв’язку із ситуацією, що виникла, фахівці Держсанепідслужби у Тернопільській області оповістили населення про небезпеку вживання води з водогону у Чорткові та про можливе обмеження її подачі на період проведення профілактичних заходів.

Якість питної води, яка подається населенню міста, знаходиться під контролем. Використання води з мережі водогону «Білокамінна» відновиться після заключення лабораторії Чортківського міськміжрайонного відділу ДУ «Тернопільський ОЛЦ ДСЕСУ» про відповідність води вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» та отриманого дозволу Чортківського міськміжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області.