Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санітарно – епідеміологічна ситуація за 30.11.2015 року

За результатами проведених лабораторно-інструментальних досліджень в плані здійснення поточного санітарно-епідеміологічного нагляду, моніторингових санітарно-гігієнічних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань, тощо, органами Держсанепідслужби області за 30.11.2015 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам:
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: централізовані джерела водопостачання:
- Бережанський район: (1 взірець) с. Потутори, водопровідний кран – невідповідність за вмістом заліза, жорсткістю.
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
- Заліщицький район: (7 взірців) с. Ворвулинці , с.Бердиківці, с.Головинці, с.Касперівці, с.Поділля, с.Винятинці, с.Новосілка, індивідуальні криниці - невідповідність за вмістом нітратів, жорсткістю.
- Бучацький район: (2 взірці) с.Стінка, с. Пишківці, індивідуальні криниці – невідповідність за вмістом нітратів, аміаку.

За бактеріологічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
- Підволочиський район: (1 взірець) с.Панасівка, криниця індивідуального користування – виявлено загальні колі-форми.
- Ланівецький район: (1 взірець) с.Нападівка, криниця індивідуального користування – виявлено загальні колі-форми.
- Бережанський район: с. Рибники, трубчастий колодязь, вогнище ГКІ – виявлено загальні колі-форми.

Продукти харчування:
- м.Тернопіль ДНЗ – ІІІ страва (компот), невідповідність за енергетичною цінністю.

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 30 листопада 2015 року за первинними діагнозами зареєстровано 17 випадків інфекційних захворювань, з них:
- гастроентероколіти – 1 випадок;
- хронічний вірусний гепатит С – 1 випадок;
- покуси тваринами – 2 випадки;
- скарлатина – 1 випадок;
- короста – 1 випадок;
- туберкульоз - 3 випадки;
- вітряна віспа – 8 випадків.

Одним із найпоширеніших інфекційних захворювань у світі серед дітей дошкільного віку є вітряна віспа, яку часто називають просто «вітрянкою». За кількістю зареєстрованих випадків «вітрянка» поступається лише грипу та іншим гострим респіраторним вірусним інфекціям.
Вітряна віспа — це гостре інфекційне захворювання, яке супроводжується підвищенням температури тіла, плямисто–папульозно-везикульозним висипом на шкірі та слизових оболонках.
Збудник вітряної віспи — вірус Varicella zoster, у навколишньому середовищі нестійкий. Встановлено ідентичність вірусів вітряної віспи та оперізуючого лишаю.
Джерелом інфекції є хворий на вітряну віспу, починаючи з 1-2-го дня інкубаційного періоду і до 6-го дня після останньої появи висипу. Джерелом захворювання може бути також хворий на оперізуючий лишай.
Механізм передачі при вітряній віспі - повітряно-краплинним, передається на відносно далекі відстані (через сусідні кімнати і квартири). Внаслідок малої стійкості збудника через третю особу та предмети, з якими стикався хворий, не передається.
Сприйнятливість до вітряної віспи загальна. Хворіють діти усіх вікових груп. Переважна більшість хворих — це діти до 10 років життя. У підлітків та дорослих вітряна віспа протікає значно важче: рясні висипання, частіше спостерігаються пустульозні елементи, гарячкова реакція, виразнішими є прояви загальної інтоксикації.
Інкубаційний період при вітряній віспі триває від 11 до 21 дня, найчастіше близько 14 днів.
Хворого на вітряну віспу ізолюють вдома, якщо є покази — у стаціонарі, на 9 днів від моменту появи висипу. Обмежувальні протиепідемічні заходи в організованих колективах вводять для дітей до 7 років, які були в контакті з хворим і не хворіли на вітряну віспу, термін від 11 до 21 дня від моменту контакту.
За контактними у вогнищі (у дитячих колективах до 7-річного віку) встановлюють щоденний медичний нагляд 21 день.
Заключну дезінфекцію не проводять. Після залишення хворим приміщення його провітрюють, проводять вологе прибирання.