Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санітарно – епідеміологічна ситуація за 03.12.2015 року


За результатами проведених лабораторно-інструментальних досліджень в плані здійснення поточного санітарно-епідеміологічного нагляду, моніторингових санітарно-гігієнічних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань, тощо, органами Держсанепідслужби області за 03.12.2015 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам:
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: централізовані джерела водопостачання:
- Борщівський район: (1 взірець) с.Лисівці, індивідуальна криниця – невідповідність за вмістом нітратів, за загальною жорсткістю.
- Заліщицький район: (10 взірців) с.Поділля, с.Угриньківці, с.Хмелева, с.Синьків, с.Городок, с.Бедриківці, с.Товсте, с.Ворвулинці, індивідуальна криниця – невідповідність за вмістом нітратів, за загальною жорсткістю.
- Підволочиський район: (1 взірець), с.Магдаліївка, криниця - невідповідність за вмістом нітратів.
- Кременецький район: (4 взірці), с.Зарубинці, криниця – невідповідність за вмістом нітратів.


За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 3 грудня 2015 року за первинними діагнозами зареєстровано 25 випадків інфекційних захворювань, з них:
- гастроентероколіти – 6 випадків;
- інфекційний мононуклеоз – 1 випадок;
- ГЗЗ (ГРВІ) – 1 випадок;
- вітряна віспа – 10 випадків;
- покуси – 3 випадки;
- туберкульоз - 2 випадки;
- аскаридоз - 2 випадки.
Аскаридо́з — одне із найпоширеніших гельмінтних захворювань серед людей. Зараження відбувається при потраплянні в організм людини яєць аскарид, в яких містяться розвинені личинки.
Єдиним джерелом зараження є людина. Механізм інфікування – фекально-оральний. Факторами передачі захворювання є забруднені яйцями аскарид овочі, фрукти або вода, іноді ґрунт. Механічними переносниками яєць можуть бути мухи, таргани. Зараження найчастіше відбувається у весняно-літньо-осінній період. До групи ризику в першу чергу належать діти, у яких недостатньо розвинуті правила особистої гігієни.
Інкубаційний період 1-2 дні. На 2-3-й день після зараження з’являється нездужання, слабкість, субфебрильна температура тіла, висипка, переймоподібні болі у животі (в епігастрії, навколо пупка або в правій здухвинній області), нудота, розлади стільця. З’являється сухий або з незначною кількістю мокротиння кашель. Аскариди паразитують у кишечнику, можуть утворювати скупчення, що спричиняє непрохідність кишківника. Іноді, личинки що мігрують, можуть затримуватися в різних органах, викликаючи тяжкі захворювання. Яйця аскарид виводяться назовні з випорожненнями хворої на аскаридоз людини.
Профілактичні заходи при аскаридозі:
- дотримуватися правил особистої гігієни, а саме миття рук перед їдою та після відвідування туалету;
- вживати в їжу лише добре вимиті овочі, ягоди та фрукти;
- при першій підозрі на глисну інвазію, негайно звертатися за медичною допомогою;
- стежити, щоб ґрунт присадибних ділянок та дворів, а також дитячі майданчики та пісочниці не забруднювались фекаліями людей і тварин;
- стежити за якісною роботою каналізаційної системи у населених пунктах, здійснювати контролювати за її очисткою, проривами, у разі виникнення аварійних ситуацій негайно інформувати спецслужби;
- проводити санітарно-виховну роботу серед населення.
Для дегельмінтизації використовують антигельмінтні препарати з урахуванням особливостей їх застосування в різних вікових групах.