Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санітарно – епідеміологічна ситуація за 07.12.2015 року


За результатами проведених лабораторно-інструментальних досліджень в плані здійснення поточного санітарно-епідеміологічного нагляду, моніторингових санітарно-гігієнічних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань, тощо, органами Держсанепідслужби області за 07.12.2015 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам:
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
- Бучацький район: (2 взірці) с.Жизномир, індивідуальні криниці – невідповідність за вмістом нітратів.
- Борщівський район: (1 взірець) с. Лисівці, індивідуальна криниця – невідповідність за вмістом нітратів, жорсткістю.
За бактеріологічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
- Підгаєцький район: (1 взірець) с.Сільце, криниця – виявлено загальні колі-форми.
- Лановецький район: (1 взірець) с.Шили, індивідуальна шахтна криниця, вогнище сальмонельозу – виявлено загальні колі-форми.


За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 07 грудня 2015 року за первинними діагнозами зареєстровано 56 випадки інфекційних захворювань, з них:
- гастроентероколіти – 2 випадки;
- вірусний гепатит ? -3 випадки;
- хронічний вірусний гепатит В – 1 випадок;
- покуси – 13 випадків;
- туберкульоз - 3 випадки;
- лямбліоз – 1 випадок;
- вітряна віспа – 27 випадків;
- скарлатина - 2 випадки;
- ГВП(гострий в’ялий параліч) – 1 випадок;
- короста – 2 випадки;
- мікроспорія – 1 випадок.

Мікроспорія — це грибкове захворювання, при якому уражаються шкірні покриви, волосся і в дуже рідких випадках нігті. Серед усіх уражень шкіри, що викликаються грибками, мікроспорія найбільш поширена і найчастіше зустрічається у дітей.
Гриби, які викликають мікроспорію, відносяться до двох видів: антропофільні і зооантропофільні. Антропофільні гриби паразитують тільки на шкірі та волоссі людини. Зооантропофільні гриби вражають тварин і можуть передаватися від них людині. Мікроспорією хворіють кішки, собаки, пухові звірі, крілики, рідше коні, вівці, свині.
Зараження антропофільними грибами відбувається при безпосередньому контакті з хворою людиною або через інфіковані побутові предмети, якими вона користувалася (іграшки, головні убори, постільна білизна).
Заразитися зооантропофільними видами мікроспорії можна від хворих тварин, які виділяють збудника в зовнішнє середовище з пораженим волоссям і лусочками. Фактори передачі – предмети догляду, інвентар, спецодяг, корми, забруднені шерстю хворих тварин. Основні носії – кішки , особливо бездомні.
Вхідними воротами для збудника мікроспорії є мікротравми шкіри, сухість, наявність потертостей також підвищують ймовірність інфікування, так як здорова шкіра без ушкоджень не доступна для зараження грибком. Вірулентність мікроспорії низька , а тому при своєчасному митті рук захворювання не наступає.
Ці гриби дуже довго зберігаються в навколишньому середовищі ( в лусочках шкіри - до семи років, а у вовні — до десяти, у грунті - від одного до трьох місяців).
Інкубаційний період при зоонозній мікроспорії – 5-7 днів, при антропонозній – 4-6 тижнів.
Профілактика мікроспорії полягає у своєчасному виявленні хворих, їх ізоляції та лікуванні. Для цього у всіх дитячих закладах мають регулярно проводитися медичні огляди. При виявленні хворої дитини його направляють у спеціалізований стаціонар, а речі дезінфікують. Після цього люди, які контактували з хворим, повинні обов’язково обстежитися. Хворі домашні тварини — найпоширеніше джерело інфекції, тому їм потрібно також проводити спеціальне протигрибкове лікування.