Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санітарно – епідеміологічна ситуація за 21.12.2015 року


За результатами проведених лабораторно-інструментальних досліджень в плані здійснення поточного санітарно-епідеміологічного нагляду, моніторингових санітарно-гігієнічних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань, тощо, органами Держсанепідслужби області за 21.12.2015 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам:
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
-Борщівський район: (1 взірець), с.Шупарка, індивідуальна криниця - невідповідність за вмістом нітратів, загальною жорсткістю.

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 21 грудня 2015 року за первинними діагнозами зареєстровано 29 випадки інфекційних захворювань, з них:
- вітряна віспа – 16 випадків;
- скарлатина – 2 випадки;
- ГКІ – 5 випадків;
- покуси – 3 випадки;
- інфекційний мононуклеоз – 1 випадок;
- туберкульоз –1 випадок;
- хронічний гепатит В – 1 випадок.

Гепатит В - це інфекційне захворювання, що спричиняється вірусом гепатиту В, з парентеральним механізмом зараження, гострим або хронічним перебігом, характеризується ураженням печінки різного ступеня тяжкості. Зараження відбувається при контакті з інфікованою кров’ю чи іншими біологічними рідинами, який реалізується при проведенні маніпуляцій та процедур, що супроводжуються порушенням цілісності шкірних покривів (ін’єкції, оперативні втручання, переливання крові, манікюр, педикюр, пірсинг, татуювання та ін).
Крім того, можлива передача збудників від матері до дитини при пологах, годуванні груддю, при невпорядкованих статевих контактах, у побуті - користування спільно бритвою, манікюрним набором, ножицями.
Слід зазначити, що окремими контингентами ризику щодо інфікування вірусним гепатитом В є: медичні працівники під час виконання професійних обов’язків, пацієнти хірургічних, гематологічних, гемодіалізних відділень, якими проводяться часті оперативні втручання, переливання крові та її компонентів.
Джерелом інфекції являються хворі гострими і хронічними формами та вірусоносії. Суттєве значення в передачі інфекції відіграють особи з безсимптомним та малосимптомним протіканням хвороби. Саме тому профілактика парентеральних вірусних гепатитів є однією з основних можливостей уникнути інфікування.
Щоб не заразитися гепатитом В потрібно дотримуватись певних правил :
- не користуйтесь чужими бритвами, станками, зубними щітками, іншими предметами догляду та гігієни.
- задумайтесь – чи варто робити татуювання або пірсинг, особливо в домашніх умовах чи сумнівних місцях. Виконання цих маніпуляцій має здійснюватися професійним майстром в рукавичках одноразового використання за допомогою стерильного інструментарію.
- при відвідуванні косметолога слідкуйте за застосуванням засобів гігієни одноразового використання, уникайте процедур, що супроводжуються порушенням цілісності шкірних покривів.
- при обслуговуванні у майстра манікюру (педикюру) переконайтесь у використанні стерильних інструментів (ножиці, пилочки). Передбачається наявність двох комплектів інструментів для змінної обробки.
- в будь-якому лікувально – профілактичному закладі звертайте увагу на дотримання медиками техніки безпеки при роботі з гострими предметами. Всі потенційно небезпечні маніпуляції повинні проводитись в рукавичках одноразового використання.
- при відвідуванні стоматолога зверніть увагу, чи змінив він комплект інструментів після попереднього пацієнта, чи вимив руки, обробив їх антисептиком і одягнув нову пару рукавичок.
- при відвідуванні гінеколога для вашої ж безпеки придбайте одноразовий оглядовий набір та стерильні рукавички.
- не відмовляйтесь від щеплення, оскільки воно є найефективнішим методом профілактики цієї небезпечної хвороби, вакцина є безпечною та ефективною. В Україні всі новонароджені діти в пологових стаціонарах отримують безкоштовне щеплення проти гепатиту В.