Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санепідситуація за 18.01.2016 року


За результатами проведених лабораторно-інструментальних досліджень, моніторингових санітарно-гігієнічних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань, тощо, органами Держсанепідслужби області за 18.01.2016 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам.

За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: централізовані джерела водопостачання:
- м. Чортків, водогін (1 взірець) – перевищення за жорсткістю.

За інструментальними показниками:
Борщівський район:
- м. Борщів, ЛПЗ – невідповідність за параметрами мікроклімату (температура повітря, відносна вологість);
- смт.Мельниця-Подільська, ЛПЗ - невідповідність за параметрами мікроклімату (температура повітря, відносна вологість).
Теребовлянський район:
- м.Теребовля, ЛПЗ - невідповідність за параметрами мікроклімату (відносна вологість).

- м.Тернопіль, ДНЗ - невідповідність за параметрами мікроклімату (температура повітря, швидкість руху повітря).

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 18 січня 2016 року за первинними діагнозами зареєстровано 21 випадок інфекційних захворювань, з них:
- гастроентероколіти – 2 випадки;
- вітряна віспа – 11 випадків;
- краснуха – 1 випадок;
- покуси тваринами – 5 випадків;
- туберкульоз – 2 випадки.
Захворюваність на грип та ГРВІ в області є нестійкою, набирає ознак неблагополучної (в Тернопільському, Зборівському, Козівському, Кременецькому, Чортківському, Шумському, Теребовлянському, Підволочиському районах та м. Тернополі перевищені епідпороги).
За останній тиждень інтенсивний показник на 10 тис. населення склав 32,2 випадки на 10 тисяч населення, при епідпороговому значенні – 33,3 випадки (96,7% до порогового показника).

Виявлення хворих на туберкульоз є складовою частиною боротьби з даною інфекцією. Для виявлення та діагностики туберкульозу застосовуються різні методи (туберкулінодіагностика, рентгено-флюорографічні, бактеріологічні), але найбільш інформативним, швидким і економічним є бактеріоскопія харкотиння в осіб з симптомами, підозрілими на туберкульоз (кашель з виділенням мокротиння більше 3 тижнів, кровохаркання, болі в грудній клітці, втрата маси тіла) і рентгенографія грудної клітки.
Виявлення хворих на туберкульоз здійснюється медичним персоналом закладів загальної лікувальної мережі при обстеженні пацієнтів, які звернулися за медичною допомогою, а також при планових профілактичних обстеженнях певних груп населення.
Всі методи, кожен окремо або в комплексі, застосовуються в різних груп населення: туберкулінодіагностика - у дітей з 4 до 14 років; профілактичні флюорографічні обстеження - у осіб старше 15 років; бактеріологічні, рентгенологічні обстеження, туберкулінодіагностика - в осіб з підвищеним ризиком захворювання на туберкульоз, які перебувають на диспансерному обліку, що звертаються в лікувальні заклади і поступають на стаціонарне лікування з симптомами захворювання, підозрілими на туберкульоз.
У всіх осіб з симптомами, підозрілими на туберкульоз органів дихання, необхідно дослідити мокротиння на мікобактерії туберкульозу (МБТ) методом мікроскопії мазка за Цілем - Нельсену і провести рентгенографію (флюорографію) грудної клітки. Хворі, у яких виявлені МБТ, скеровуються до протитуберкульознх диспансерів для дообстеження, підтвердження діагнозу туберкульозу, лікування та постановки на облік.
У дорослих діагноз туберкульозу легенів підтверджується виявленням МБТ в мокротинні. Туберкулінодіагностика є основним методом раннього виявлення інфікування туберкульозом дітей та підлітків. Для цих цілей використовується єдина внутрішньошкірна туберкулінова проба Манту. Вона важається позитивною при розмірі папули більше 5 мм.
Туберкульоз вражає й інші органи і системи, тому для діагностики позалегеневого туберкульозу застосовуються спеціальні методи обстеження в залежності від локалізації захворювання. Для діагностики позалегеневого туберкульозу використовують сучасні проміневі методи, контактні і неінвазивні дослідження з використанням артроскопії, лапароскопії (в діагностиці туберкульозу лімфатичних вузлів і геніталій, органів черевної порожнини), бактеріологічні, генетичні (полімеразно-ланцюгова реакція), імунологічні та біохімічні (використання аденозіндезамінази) та ін.