Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санепідситуація за 25.01.2016 року


За результатами проведених моніторингових санітарно-гігієнічних, лабораторно-інструментальних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань органами Держсанепідслужби області за 25.01.2016 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам.
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: нецентралізовані джерела водопостачання:
- Бучацький район , с. Сновидів , індивідуальна криниця (1 взірець) – невідповідність за вмістом нітратів.
- Борщівський район, с.Озеряни, індивідуальна криниця (1 взірець) - невідповідність за вмістом нітратів, за загальною жорсткістю.
За бактеріологічними показниками:
Вода питна: централізовані джерела водопостачання:
- м.Чортків водогін (2 взірці)- виявлено загальні колі-форми, кишкова паличка.
- смт . Підволочиськ, відомчий водогін (1 взірець)- виявлено загальні колі-форми,
комунальний водогін (2 взірці)- виявлено загальні колі-форми..
За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 25 січня 2016 року за первинними діагнозами зареєстровано 37 випадків інфекційних захворювань, з них:
- гастроентероколіти – 4 випадки;
- ентеровірусна інфекція – 1 випадок;
- хронічний гепатит С – 1 випадок;
- лептоспіроз – 1 випадок;
- покуси тваринами – 6 випадків;
- вітряна віспа – 19 випадків;
- інфекційний мононуклеоз – 1 випадок;
- ентеробіоз – 1 випадок;
- аскаридоз – 1 випадок;
- короста – 1 випадок;
- гострий в’ялий параліч – 1 випадок.

За підсумками 3-го тижня ситуація щодо захворюваності на ГРВІ ускладнилась: інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ склав 89,5 випадків на 10 тисяч населення, відмічався ріст захворюваності в порівнянні з попереднім тижнем в 2,9 рази (9543 вип. проти 3341 вип.), з аналогічним періодом минулого року – в 6 разів, до епідемічного порогу – в 2,8 рази. Показник захворюваності перевищив епідпоріг на 16-ти адміністративних територіях.

Станом на 25.01.16р. в області 23 лабораторно підтверджених випадки грипу, із них 20 – грип А Н1 sw, в т.ч. в 1 померлого з діагнозом позалікарняна двобічна пневмонія.
Епідситуація із захворюваності на грип та ГРВІ в області є неблагополучною.

Поліомієлі́т — гостре інфекційне захворювання, яке зумовлене поліовірусом та здатне перебігати з ураженням центральної нервової системи, з виникненням парезів і паралічів, закінчуючись смертю хворого.

Збудник поліомієліту - це вірус, що відноситься до роду ентеровірусів. Стійкий у зовнішньому середовищі (у воді зберігається до 100 діб, у випорожненнях — до 6 міс), добре переносить замороження, висушування. Гине при кип'ятінні, під впливом ультрафіолетового опромінення та дезінфікуючих засобів.
Основне джерело інфекції – інфікована людина (хворий чи вірусоносій). Вірус поліомієліту проникає в організм людини через рот, з водою або їжею. Розмножується в кишечнику і виділяється від інфікованої людини з фекаліями.
Інкубаційний період в середньому триває 7-21 дні. Найбільший ризик зараження мають діти віком до 5 років, які не щеплені проти цієї інфекції. В одному з 200 випадків у хворої дитини може виникнути параліч, частіше всього – ніг. Така дитина більше ніколи не зможе пересуватися самостійно, до 10% паралізованих дітей помирають через параліч дихальних м’язів.
Зустрічається багато (99%) стертих форм захворювання, які діагностують як інші інфекційні хвороби. Крім того, у деяких вірусоносіїв взагалі відсутні будь-які симптоми, вони відчувають себе здоровими, а при цьому виділяють небезпечний вірус у навколишнє середовище.
Проявляється поліомієліт різким недомаганням, головним болем, може протікати з проявами менінгіальних явищ (лихоманка, блювання, біль у ногах або прояви паралічу різної локалізації частіше нижніх кінцівок).
Ускладнення від перенесеного захворювання може залишатися на все життя.
Слід пам’ятати, що поліомієліт – підступна і дуже небезпечна хвороба. Поліомієліт невиліковний, але йому можна запобігти. Неодноразове введення поліомієлітної вакцини захищає дитину на все життя. Тож звертаємо увагу медичних працівників, вчителів, батьків зробити все можливе, щоб наші діти були своєчасно імунізовані проти даного небезпечного захворювання і ніколи не хворіли.