Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Що потрібно знати про мікроспоріюМікроспорія - це грибкове захворювання шкіри, волосся і нігтьових пластин. Збудником мікроспорії є пліснявий грибок роду Microsporum, який паразитує в ороговілих субстратах.
Захворювання є найпоширенішою мікотичною інфекцією серед дерматофітів. Мікроспорією заражаються в результаті попадання на шкіру людини грибків від хворої людини або тварини (коти, собаки). Вхідними воротами для збудника є мікротравми шкіри; сухість, наявність потертостей теж підвищують вірогідність інфікування, так як здорова шкіра без ушкоджень не доступна для інокуляції грибка.
Передається інфекція контактним шляхом або ж через предмети, на яких є спори грибка. Захворювання зустрічається повсюдно. Мікоз володіє високою контагіозністю, частіше страждають діти. Дорослі ж хворіють рідко - переважно молоді жінки. Особливу небезпеку в епідеміологічному плані представляють хворі з ураженим волоссям. Це пов'язано з тим, що дана форма мікозу, по-перше, найбільш часто діагностується несвоєчасно, по-друге, її терапія пов'язана з певними складнощами.
Профілактика мікроспорії полягає у своєчасному виявленні, ізоляції та лікуванні хворих мікроспорією. У дитячих установах слід проводити періодичні медичні огляди. Виявлену хвору дитину мікроспорією необхідно ізолювати від інших дітей і направити на лікування до спеціалізованого стаціонару. Речі, що належать хворому, підлягають дезінфекції. Обов'язково обстежуються родичі і особи, які контактували з хворим. Особливу увагу слід приділяти домашнім тваринам, оскільки саме вони часто є джерелом інфекції. Хворим мікроспорією тваринам проводиться повноцінне протигрибкове лікування. Важливу роль у боротьбі з мікроспорією відводиться санітарній освіті, а також ветеринарному нагляду за бродячими тваринами.