Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Парентеральні вірусні гепатити – скрита загроза.

Вірусні гепатити за ступенем негативного впливу на здоров’я людини посідають домінуюче місце в структурі інфекційних захворювань, за поширеністю – поступаються тільки ГРВІ, некерованим крапельним та кишковим інфекціям.

За даними ВООЗ щорічно у світі більше 2 млрд. людей інфікуються вірусним гепатитом В, біля 450 млн. є хронічними носіями. Ситуація з гепатитом С є ще більш небезпечною, адже в Європі інфікування цим вірусом більш поширене, ніж вірусом гепатиту В. Від вірусних гепатитів С у світі потерпають понад 170 млн. осіб, що становить понад 3 % населення планети, що вп’ятеро перевищує кількість хворих на ВІЛ – інфекцію.
Вірусні гепатити (В, С) - за механізмом передачі відносяться до групи парентеральних гепатитів (контакт з інфікованою кров’ю чи іншими біологічними рідинами), який реалізується при проведенні маніпуляцій та процедур, що супроводжуються порушенням цілісності шкірних покривів: ін’єкції, оперативні втручання, переливання крові, манікюр, педикюр, пірсинг, татуювання, татуаж та ін. Крім того, можлива передача збудників від матері до дитини при пологах, годуванні груддю, при невпорядкованих статевих контактах, у побуті - користування спільно бритвою, манікюрним набором, ножицями.
Що потрібно робити, щоб уникнути інфікування.
1. Ніколи не користуйтесь чужими бритвами, станками, зубними щітками, іншими предметами догляду та гігієни.
2. Задумайтесь – чи варто робити татуювання або пірсинг, особливо в домашніх умовах чи сумнівних місцях. Виконання цих маніпуляцій має здійснюватися професійним майстром в рукавичках одноразового використання за допомогою стерильного інструментарію.
3. При відвідуванні косметолога слідкуйте за застосуванням засобів гігієни одноразового використання, уникайте процедур, що супроводжуються порушенням цілісності шкірних покривів.
4. При обслуговуванні у майстра манікюру (педикюру) переконайтесь у використанні стерильних інструментів (ножиці, пилочки). Передбачається наявність двох комплектів інструментів для змінної обробки.
5. В будь-якому лікувально – профілактичному закладі звертайте увагу на дотримання медиками техніки безпеки при роботі з гострими предметами. Всі потенційно небезпечні маніпуляції повинні проводитись в рукавичках одноразового використання.
6. При відвідуванні стоматолога зверніть увагу, чи змінив він комплект інструментів після попереднього пацієнта, чи вимив руки, обробив їх антисептиком і одягнув нову пару рукавичок.
7. При відвідуванні гінеколога для вашої ж безпеки придбайте одноразовий оглядовий набір та стерильні рукавички.
8. Не відмовляйтесь від щеплення, оскільки воно є найефективнішим методом профілактики цієї небезпечної хвороби, вакцина є безпечною та ефективною. В Україні всі новонароджені діти в пологових стаціонарах отримують безкоштовне щеплення проти гепатиту В.

Пам’ятайте, краще попередити захворювання, а ніж його лікувати!

Головний спеціаліст Кулачковська І.В.