Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Особливості сучасного Лайм-борреліозу.

Лікарі-інфекціоністи Тернопільської області відмічають швидке наростання клінічних проявів Лайм-борреліозу у хворих, що вірогідно пов’язано з високою інфікованістю кліщів борреліями. 

Спеціалістами діагностичної лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» за 5 місяців поточного року проведено 170 досліджень іксодових кліщів знятих з людей методом темнопольної мікроскопії на інфікованість їх борреліями. У 49 випадках результати позитивні, що становить 27,84%. У той же час, за аналогічний період 2014 року було досліджено 80 кліщів знятих з потерпілих від укусів, лише 13 (16,2%) з яких були інфіковані.
Дані порівняльного аналізу свідчать про високу активність кліщів та ступінь їх інфікованості. За даними лікарів-інфекціоністів інкубаційний період хворих з діагнозом «Лайм – борреліоз» значно скоротився у деяких випадках з 2-3 місяців до 2-3 тижнів. Відмічається типове підвищення температури після укусу іксодового кліща на 2-3 тиждень з появою інтенсивної ерітеми в місці укусу або без неї.
Небезпечним є те, що в окремих випадках громадяни взагалі не фіксують факт укусу і знаходять кліща, який вже насмоктався крові у себе в помешканні або взагалі не знаходять, що значно ускладнює подальшу діагностику та лікування борреліозів.

 

osoblyvosti suchasnoho laim borreliozu1osoblyvosti suchasnoho laim borreliozu2