Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Впровадження сучасних методів дослідження для лабораторної діагностики кашлюку

Проблема кашлюку в області на сьогодні залишається актуальною. З року в рік відмічається ріст захворюваності. За 7 місяців 2015 року захворюваність кашлюком зросла на 14,6% (6,75 вип. на 100 тис. населення проти 5,89 вип. за аналогічний період 2014 року). Проте, бактеріологічне підтвердження кашлюку в області за останні роки коливалося в межах 1,3-2,0%.

 З метою покращення діагностики кашлюку на базі лабораторій мікробіологічного профілю ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» впроваджено в лабораторну практику сучасні методи дослідження : імуноферментного аналізу та полімеразно-ланцюгової реакції.

Метод імуноферментного аналізу використовується для лабораторного підтвердження діагнозу кашлюк та для визначення імунного статусу хворих (титр імуноглобулінів М та G).
Молекулярно-генетичний метод - для обстеження контактних осіб із хворими на кашлюк.
Бактеріологічне підтвердження кашлюку в 2015 році складає 1,4% (у 1-го хворого із 72 виділено збудник кашлюку). Методом ІФА досліджено 15 взірців сироватки крові від хворих та з підозрою на захворювання, з них виявлено діагностичний титр Ig M у 13-ти випадках, що становить 87%. Таким чином, відсоток підтверджених діагнозів кашлюку зріс до 19,4% .
При бактеріологічному обстеженні контактних осіб відсоток позитивних знахідок складає 1,1 (із 277 обстежених осіб виявлено 3-х носіїв). Молекулярно-генетичним методом обстежено 18 контактних осіб, з них у 3-х осіб виявлено ДНК збудника, що складає 16,6%. Відсоток виявлення збудників серед контактних осіб зріс до 2,2%.
Впровадження сучасних методів дослідження дає можливість покращити результативність діагностичних досліджень та за епідемічними показами.

vprovadzhennia suchasnykh metodiv doslidzhennia dlia laboratornoi diahnostyky kashliuku