Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Моніторинг атмосферного повітря в м. Тернопіль.

Спеціалістами Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області та Державної установи «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» з метою забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя здійснюється моніторинг атмосферного повітря в місцях проживання та відпочинку населення, інтенсивного руху автотранспорту (транспортні розв’язки).

На цьому тижні внаслідок внесення одним із фермерських господарств на околицях міста Тернополя в ґрунт свіжого курячого посліду було спричинене поширення стійкого неприємного запаху в житлових масивах. За результатами проведеного розслідування фахівцями встановлений факт порушення технології внесення органічного добрива, оскільки курячий послід перед внесенням у ґрунт повинен певний час відстоятися. На даний час внесення добрив в ґрунт припинено.
З метою запобігання нанесення шкоди здоров’ю людей 13 серпня 2015 року фахівцями санітарно-гігієнічної лабораторії Тернопільського міського відділу ДУ «ТОЛЦ ДСЕСУ» був здійснений відбір проб атмосферного повітря в двох масивах міста та проведені лабораторні дослідження на вміст аміаку та сірчистого ангідриду, які утворилися внаслідок розкладання курячого посліду.
За результатами вищевказаних досліджень встановлено, що в середньому вміст аміаку становить 0,075 мг/м3, а сірчистого ангідриду – 0,42 мг/м3, а це не перевищує гранично допустимі концентрації (N=0.2 мг/м3) та (N=0.5 мг/м3) відповідно.
Неприємний запах який спричиняє дискомфорт утворюється речовинами, які вивільняються в результаті розкладу органічного добрива (курячого посліду), вони віднесені до IV-V класу небезпеки і лише при високих концентраціях та довготривалому впливі можуть спричинити негативні наслідки для здоров’я людини.

mon atm pov