Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Що потрібно знати про скарлатину

Скарлатина - гостре інфекційне захворювання, яке проявляється ураженням рото- глотки, вираженою інтоксикацією і характерним висипом (дрібнокрапчаста екзантема).
Скарлатину викликає бета-гемолітичний стрептокок групи А.
Джерело інфекції – хвора людина з початку захворювання до 4-5 діб після зникнення клінічних симптомів або носій.
Основний шлях передачі інфекції – повітряно-крапельний (хворий виділяє збудника при кашлі, чханні, при розмові), можлива передача через білизну, предмети побуту, іграшки. Зустрічаються як поодинокі (спорадичні) випадки, так і спалахи захворювання. Серед хворих переважають діти.
Природна сприйнятливість людини до скарлатини досить висока.
Тривалість інкубаційного періоду від декількох годин до 12 днів. Захворювання починається гостро, відбувається різке підвищення температури, що супроводжується ознаками наростаючої інтоксикації: головний біль, ломота в м'язах, слабкість, тахікардія. Висока лихоманка перших днів нерідко супроводжується підвищеною рухливістю, ейфорія, або навпаки: апатія, сонливість і млявість. Значна інтоксикація може провокувати блювоту.
Останнім часом все частіше захворювання проявляється помірною гіпертермією та температурою, яка не досягає високих цифр.

Профілактика скарлатини
Загальні заходи профілактики скарлатини полягають у своєчасному виявленні хворих і носіїв інфекції, їх належна ізоляція (вдома або в стаціонарі), здійснення обмежувальних заходів (при виявлення скарлатини в дитячих садках, школах). Діти, що відвідують дошкільні заклади та перші 2 класи школи, ізолюються на 22 дні. Для осіб, що знаходилися у контакті з хворими скарлатиною, встановлюється обмежувальні заходи на 7 діб.