Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Що потрібно знати про Мікроспорію

Мікроспорія — це грибкове захворювання, при якому вражаються шкірні покриви, волосся і в дуже рідких випадках нігті. Серед усіх уражень шкіри, що викликаються грибками, мікроспорія найбільш поширена і найчастіше зустрічається у дітей.

Гриби, які викликають мікроспорію, відносяться до двох видів: антропофільні і зооантропофільні. Антропофільні гриби паразитують тільки на шкірі та волосі людини. Зооантропофільні гриби вражають тварин і можуть передаватися від них людині. Зараження антропофільними грибами відбувається при безпосередньому контакті з хворою людиною або через інфіковані предмети побуту. Заразитися зооантропофільними видами мікроспорії можна як від кішок і собак, так і через інфіковані речі (іграшки, одяг, постільна білизна).
Профілактика. Своєчасно виявити хворого та ізолювати його. Обов'язково проводиться дезінфекція речей зараженої людини. Рекомендується щоденне вологе прибирання, миття меблів, з якою контактував хворий, содою і дезинфікуючими засобами.
Зоонозна мікроспорія передається людині від тварин. Тому дуже важливо проводити профілактичні бесіди з дитиною про правила спілкування з бездомними вуличними тваринами. Якщо ж ознаки захворювання виявлені у домашнього вихованця, його слід ізолювати від дітей на період захворювання, і провести лікування. Профілактика в цьому випадку - дезінфекція речей, наприклад, підстилок та іграшок також необхідна.
Мікроспорія людини - захворювання, яке не тільки виглядає неестетично, а й приносить безліч незручностей і є дуже заразним. Для того щоб не допустити епідемії серед дітей дуже важливо своєчасно діагностувати захворювання, призначити вірне лікування і забезпечити інші запобіжні заходи. Тому не варто захоплюватися самолікуванням, а варто звернутися за кваліфікованою допомогою, довіривши лікування лікарям.

При зборі епіданамнезу у хварого з діагнозом харчова токсикоінфекція встановлено вживання баштанних культур, що ймовірно могло спричинити дане захворювання.

Щоб уникнути отруєнь надаємо наступні рекомендації:


- купуйте баштанні в спеціалізованих точках, на ринках і ні в якому разі не на узбіччі заміської траси чи стихійному ринку;
- запитуйте у продавця щодо наявності документу, в якому вказано вміст нітратів та пестицидів в кожній конкретній партії;
- ні в якому разі не купуйте розрізані кавуни та дині;
- ретельно промивайте ягоди, щоб позбавитися непомітних оку забруднень;
- не споживайте надмірну кількість баштанних культур, особливо якщо вживаєте їх вперше, а особливо, діти.