Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Що потрібно знати про Скарлатин

Скарлатина — гостре інфекційне захворювання, яке характеризується явищами загальної інтоксикації, ангіною, лімфаденітом, дрібноточковим висипом та наступним пластинчастим лущенням.
Збудник скарлатини — бета-гемолітичний стрептокок групи А.
Джерелом інфекції є хворий на скарлатину, контагіозний з моменту захворювання до 22-го дня від початку хвороби, а також хворий (дитина або дорослий), в якого є інша стрептококова хвороба (ангіна, назофарингіт, стрептодермія, бешиха та ін.).
Основний механізм передачі — повітряно-краплинний. Певну роль при поширенні скарлатини відіграє передавання інфекції контактним шляхом — через третю особу та через предмети, яких торкався хворий.
Найбільше випадків захворювання скарлатиною реєструється серед дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Діти першого року життя і після 15-річного віку на скарлатину хворіють рідко. Інкубаційний період триває 2 — 7 днів, іноді збільшується до 12 днів.
Специфічна профілактика при скарлатині досі ще не розроблена.
Заходи у вогнищі:
1. Хворого на скарлатину ізолюють вдома або госпіталізують, якщо є покази (важка та ускладнена форми хвороби, неможливість забезпечити догляд за хворим або ізолювати його вдома тощо). Реконвалесценти, які відвідують дитячі дошкільні заклади та перші два класи школи, допускаються в ці заклади, коли мине 22 дні від початку хвороби.
2. Обмежувальні протиепідемічні заходи в організованих колективах (для контактних дітей дошкільного віку та учнів перших двох класів шкіл) встановлюється на 7 днів.
3. За контактними у вогнищі проводиться щоденний медичний нагляд. Важливо виявити стерті та атипові (наприклад, ангіна) форми хвороби.