Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Що треба знати про вітряну віспу

Одним із найпоширеніших інфекційних захворювань у світі серед дітей дошкільного віку є вітряна віспа, яку часто називають просто «вітрянкою». Це інфекційне захворювання за кількістю зареєстрованих випадків поступається лише грипу та іншим гострим респіраторним вірусним інфекціям.
Збудником захворювання є вірус Varicella zoster, який належить до родини герпес вірусів.
Джерелом інфекції є людина, хвора на вітряну віспу (від моменту появи перших елементів висипу і до 5-го дня після останнього підсипання) або оперізувальний герпес. Можлива трансплацентарна передача вірусу. Механізм передачі збудника вітряної віспи — аерогенний. Шлях передачі захворювання — крапельний.
Характерна сезонність - зимово-весняний період, що пов’язано з тривалим перебуванням дітей у закритих приміщеннях і зниженням опірності їх організму до інфекційних захворювань.
Інкубаційний період – 11-21 день. Захворюваність найчастіше спорадична. Сприйнятливість загальна, хворіють в основному діти, навіть з перших днів життя. Імунітет після хвороби тривалий, повторні випадки захворювання спостерігаються дуже рідко.
Вітряна віспа – гостре інфекційне захворювання. що характеризується помірною інтоксикацією та папуло-везикульозним висипом.
Хворий підлягає ізоляції, яку припиняють не раніше, ніж через 5 днів після появи останнього елемента висипу. Госпіталізація здійснюється за клінічними показаннями. У приміщенні, де перебуває хворий, щодня проводять вологе прибирання та провітрювання.
Дітей дошкільного віку та учнів перших двох класів з оточення хворого не допускають у дитячі заклади з 11-го по 21-й день від моменту контакту.
. Своєчасне виявлення та ізоляція хворих є провідним протиепідемічним заходом.