Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Що варто знати про вітряну віспу.

Одним із найпоширеніших інфекційних захворювань у світі серед дітей дошкільного віку є вітряна віспа, яку часто називають просто «вітрянкою». За кількістю зареєстрованих випадків «вітрянка» поступається лише грипу та іншим гострим респіраторним вірусним інфекціям.
Вітряна віспа — це гостре інфекційне захворювання, яке супроводжується підвищенням температури тіла, плямисто–папульозно-везикульозним висипом на шкірі та слизових оболонках. 
Збудник вітряної віспи — вірус Varicella zoster, у навколишньому середовищі нестійкий. Встановлено ідентичність вірусів вітряної віспи та оперізуючого лишаю. 
Джерелом інфекції є хворий на вітряну віспу, починаючи з 1-2-го дня інкубаційного періоду і до 6-го дня після останньої появи висипу. Джерелом захворювання може бути також хворий на оперізуючий лишай. 
Механізм передачі при вітряній віспі - повітряно-краплинним, передається на відносно далекі відстані (через сусідні кімнати і квартири). Внаслідок малої стійкості збудника через третю особу та предмети, з якими стикався хворий, не передається. 
Сприйнятливість до вітряної віспи загальна. Хворіють діти усіх вікових груп. Переважна більшість хворих — це діти до 10 років життя. У підлітків та дорослих вітряна віспа протікає значно важче: рясні висипання, частіше спостерігаються пустульозні елементи, гарячкова реакція, виразнішими є прояви загальної інтоксикації.
Інкубаційний період при вітряній віспі триває від 11 до 21 дня, найчастіше близько 14 днів. 
Хворого на вітряну віспу ізолюють вдома, якщо є покази — у стаціонарі, на 9 днів від моменту появи висипу. Обмежувальні протиепідемічні заходи в організованих колективах вводять для дітей до 7 років, які були в контакті з хворим і не хворіли на вітряну віспу, термін від 11 до 21 дня від моменту контакту. 
За контактними у вогнищі (у дитячих колективах до 7-річного віку) встановлюють щоденний медичний нагляд 21 день. 
Заключну дезінфекцію не проводять. Після залишення хворим приміщення його провітрюють, проводять вологе прибирання.