Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Що варто знати про хронічний гепатит С.

Хронічний гепатит С (ХГС) – це широко розповсюджене захворювання печінки, спричинене вірусом гепатиту С, що з’являється через 6 місяців після перенесеної гострої інфекції (якщо її вдалося діагностувати).
Хронічному гепатиту С притаманна невиражена клінічна симптоматика та періодичне підвищення біохімічних показників крові (трансамінази). Захворювання виникає після перенесеного у легкій формі або безсимптомній гострого гепатиту С, коли не була своєчасно призначена медикаментозна терапія, в результаті чого хвороба набуває хронічного перебігу, виникає цироз печінки, рак, тощо.
При ХГС уражається не лише печінка, але й інші органи та системи: щитовидна підшлункова залози, суглоби та м’язи (артрити, артралгії), шкірні покриви (дерматит, кропивниця), сечовивідна система (гломерулонефрит).
Заразитися збудником гепатиту можна парентеральним шляхом, через кров та інші біологічні рідини.
До групи найбільш високого ризику зараження відносяться медичні працівники, що мають постійний контакт із кров’ю та її компонентами, особи котрі перебувають на гемодіалізі, які живуть безладним статевим життям, ін’єкційні наркомани. Вірус гепатиту С також передається при нанесенні татування, голковколюванні, проколюванні вух нестерильними голками.
Що уникнути інфікування необхідно пам’ятати про наступне:
- не користуйтесь чужими бритвами, станками, зубними щітками, іншими предметами догляду та гігієни;
- не робіть татуювання або пірсинг, особливо в домашніх умовах чи сумнівних місцях;
- у косметологічних салонах слідкуйте за застосуванням засобів гігієни одноразового використання, уникайте процедур, що супроводжуються порушенням цілісності шкірних покривів;
- переконайтесь що у перукарнях проведення манекюру (педикюру) проводилось стерильним інструментарієм (ножицями, пилочками). Передбачається наявність двох комплектів інструментів для змінної обробки;
- звертайте увагу на дотримання медиками техніки безпеки при роботі з гострими предметами у лікувально – профілактичних закладах. Всі потенційно небезпечні маніпуляції повинні проводитись у рукавичках одноразового використання;
- прослідковуйте щоб у стоматолога проводилась заміна комплекту стерильного інструмента після попереднього пацієнта, чи вимив руки, обробив їх антисептиком і одягнув нову пару рукавичок.