Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Що варто знати про ентеробіоз

Ентеробіоз - це глистне захворювання досить поширене і є результатом зараження гостриками. Збудником ентеробіозу є гострики - це паразит, що має вигляд кільчастого хробака. Живе він, як правило, в апендиксі або сліпій кишці. 

Ентеробіоз - це хвороба, яка може бути діагностована у будь-якої людини незалежно від віку.
Джерело інфекції — хвора людина. Інвазовані люди є безпосередньо небезпечними для оточуючих.
Механізм зараження — фекально-оральний, провідний шлях передачі — контактно—побутовий.
Недуга найбільш часто розвивається у дітей. Пояснюється це досить просто, у них не розвинені навички елементарних правил гігієни, наприклад, облизують пальці після того як гралися на дитячому майданчику, доторкалися до тварин або брудних речей. Навіть у домашніх умовах є ризик, що в організм дитини потраплять гострики і буде поставлений діагноз - "ентеробіоз".
Яйця гельмінтів можуть перебувати в самих різних місцях: у ванній, туалеті, на постільній білизні та килимі, а також на іграшках. Більш того, гострики мають особливу стійкість до різних видів дезинфікуючих засобів. Заразитися можна навіть після вживання звичайної води з-під крана (тому дітям не можна давати її ні за яких обставин). Батькам варто слідкувати і за тим, щоб дитина не гризла нігті, під ними можуть бути яйця гостриків. До речі, ентеробіоз у дорослих - це теж реальне явище, яке залежить він від стану імунітету.
Симптоми захворювання: блювання або нудота після їжі, поява алергічних реакцій, біль в животі гостра, але недовга, яка проявляється в ділянці пупка, швидка втрата ваги без об'єктивних причин, відчуття свербіння в області анального отвору, причому він дає про себе знати переважно у вечірній час. В результаті відбувається швидке зниження корисної мікрофлори, що призводить до зниження захисної функції кишечника. При лабораторному дослідженні крові відмічається підвищений рівень еозинофілів.
Якщо звертати увагу на дані ознаки ентеробіозу, то є всі шанси вчасно розпізнати проблему і ліквідувати її в найкоротші терміни.
Також варто знати той факт, що здавати аналіз необхідно зранку, до того, як будуть зроблені гігієнічні процедури. Це означає, що підмивати дитину перед забором матеріалу не потрібно. Тоді діагностика буде максимально точною. Що стосується самого процесу забору матеріалу, то він здійснюється за допомогою липкої стрічки або шкрібка з анального отвору.
Профілактичні заходи:
- мити руки з милом перед їжею і після відвідування вбиральні;
- своєчасно стригти нігті, щоб під ними не могли накопичуватися яйця гостриків;
- постільну білизну потрібно прати тільки в гарячій воді і після того прасувати з обох сторін;
- спати в білизні;
- носити нижню білизну, яка щільно прилягає до тіла;
- проводити вологе прибирання в приміщенні кожен день;
- періодично проводити дезінфекцію у будинку (квартирі).
Своєчасна реакція на симптоми хвороби допоможе захистити всіх членів сім'ї від зараження яйцями гостриків.