Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санепідситуація за 05.02.2016 року

За результатами проведених моніторингових санітарно-гігієнічних, лабораторно-інструментальних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань фахівцями Держсанепідслужби області за 05.02.2016 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам.
За санітарно-гігієнічними показниками:
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
Теребовлянський район:
- с.Кровінка, індивідуальна криниця (1 взірець) - невідповідність за вмістом нітратів.
Борщівський район:
- с.Гермаківка, індивідуальна криниця (1 взірець) – невідповідність за вмістом нітратів, за загальною жорсткістю.


За бактеріологічними показниками:
Вода питна: централізовані джерела водопостачання:
смт.Гусятин: водозабір: станція ІІ підйому (1 взірець) – виділено загальні колі-форми.
м.Хоростків: водопровід – виділено загальні колі-форми.
Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
Чортківський район: с.Біла, індивідуальна криниця (1 взірець) – виділено загальні колі-форми, цитробактер.
Кременецький район: с.Горинка, індивідуальна криниця (1 взірець) – виділено загальні колі-форми та E. сoli.


За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 5 лютого 2016 року за первинними діагнозами зареєстровано 33 випадки інфекційних захворювань, з них:
- гастроентероколіти – 4 випадки;
- туберкульоз – 8 випадків;
- вітряна віспа – 11 випадків;
- аскаридоз – 1 випадок;
- хронічний гепатит В – 1 випадок;
- педикульоз – 2 випадки;
- лямбліоз – 1 випадок;
- ентеровірусна інфекція - 1 випадок;
- покуси тваринами – 3 випадки.
Захворюваність на грип та ГРВІ в області є неблагополучною (перевищено епідемічний поріг на 16 - ти адміністративних територіях).
За результатами щоденного моніторингу за 04.02.16р. захворіло 1201 особа, з них дітей – 492, в т. ч. дітей шкільного віку – 239. Госпіталізовано за день 101 особа, в т.ч. дітей – 60.

Щоденно реєструються випадки звернень населення області за медичною допомогою з приводу покусів, подряпин, ослинень тваринами.
Найбільш небезпечними захворюваннями собак і кішок, які можуть розвиватися у людини є сказ, лептоспіроз, токсоплазмоз та різноманітні гельмінтози. Інфекції, як правило, передаються через слину, якщо потерпілий укушений.
Без медичної допомоги ні в одному з цих випадків не обійтися.
Найнебезпечнішою інфекцією є сказ, що викликається вірусом сказу. Найбільш частими переносниками вірусу сказу є дикі тварини: скунси, лисиці, єноти (у нас лисиці, вовки). Рідше - рогата худоба, собаки (домашні або дикі) і кішки. Білки, бурундуки, щурі та миші інфіковані рідко. Інкубаційний період – від 7 діб до 1 року, частіше 3-7 тижнів. Клінічно розрізняють 3 стадії захворювання: початкову (депресії), збудження та паралітичну.
Симптоми сказу з'являються зазвичай не раніше ніж через 10 днів після укусу і проявляються слинотечею, головним болем, набряком місця укусу, сплутаністю свідомості, підвищеною руховою активністю або паралічем і врешті-решт комою. Якщо аналогічні симптоми все ж з'явилися, то сказ, як правило, закінчується смертю.
Іншим ускладненням укусів, правда досить рідкісним, є остеомієліт - інфекція кісток.
Для того щоб уникнути інфекції необхідне термінове надання медичної допомоги при укусах. Рану треба ретельно промити водою з милом, а потім промити ще раз під струменем води не менше 5 хвилин, для того щоб видалити слину. Для захисту рани від інфекції її треба закрити стерильною марлевою пов'язкою та негайно звернутися в найближчий пункт невідкладної допомоги.
Згідно методичних рекомендацій, покуси людей скаженою чи підозрілою на сказ тварини, дикою або невідомою (бродячої) твариною, мишовидними гризунами є безумовними (життєвими) показами до призначення та проведення антирабічних щеплень.
Для того щоб собаки та коти, що утримуються приватними господарями, притулками та будь-якими об’єктами господарювання різних форм власності, не захворіли на сказ їх необхідно у трьохмісячному віці вакцинувати проти даної інфекції у закладах ветеринарної медицини або лікарями ветеринарної медицини. Ревакцинація таким тваринам проводиться щорічно.
Тварина, що покусала людей чи тварин, повинна бути оглянута ветеринарним лікарем і перебувати під наглядом працівників ветеринарної служби та власників тварин впродовж 10 днів (карантинування), спостерігати за станом здоров’я та поведінкою.