Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Епідеміологічні аспекти хвороби Лайма в Тернопільській області Епідемічна ситуація з хвороби Лайма на Тернопільщині залишається несприятливою.

В області сформувався стійкий осередок цього захворювання, який має значний епідемічний потенціал і становить небезпеку для здоров’я населення. Про це свідчать: ріст захворюваності населення, щорічне збільшення кількості ензоотичних територій, висока чисельність інфікованих іксодових кліщів у довкіллі, тривалий (7-8 місяців) епідемічний сезон, пов'язаний з періодом активності переносників.

З кожним роком продовжує зростати кількість випадків хвороби Лайма (з 2 випадків у 2001 році до 115 випадків у 2015р.), з початку 2016 року вже зареєстровано 5 випадків захворювання.
Збільшення чисельності кліщів, а також підвищення настороги населення, проведення належної санітарно-освітньої роботи призводить до зростання кількості звернень громадян області з приводу укусів кліщами, зокрема: з поодиноких випадків у 2005 році - до 1313 випадків у 2015 році. В поточному році вже зафіксовано 98 укусів.
За результатами епіданамнезу в місцях нападів кліщів (території лісових масивів, парків) проводяться акарологічні обстеження чисельності кліщів. У квітні вказана чисельність становила 18 екз/прапор-км.
Розгляд питання щодо проведення акарицидних заходів в парках, місцях масового відпочинку області ініційовано Держсанепідслужбою області на рівні органів місцевого самоврядування. Як результат проведеної роботи - Тернопільська міська рада виділила кошти у сумі 50 тис.грн. Перед початком цих заходів, заплановано проведення ентомологічного моніторингу чисельності кліщів та їх дослідження на ураженість збудниками хвороби Лайма.
Окрім того, в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» при дослідженні 54 кліщів, знятих з людей, у 13-ти екземплярах виявлені позитивні знахідки (24,1%).
Оперативна інформація із вказаних питань постійно висвітлюється на сайті Держсанепідслужби Тернопільської області.