Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Моніторинг стану атмосферного повітря в населених пунктах Тернопільської області

 

Згідно спільних наказів ГУ ДСЕС у Тернопільській області та ДУ «ТОЛЦ ДСЕСУ» «Про організацію соціально-гігієнічного моніторингу» №35/41від 01.04.2015р. та наказу «Про організацію моніторингових досліджень» №36/42 від 01.04.2015р. спеціалістами Держсанепідслужби області здійснюються моніторингові дослідження стану атмосферного повітря в місцях проживання та відпочинку населення, інтенсивного руху автотранспорту (транспортні розв'язки).
Моніторинг стану атмосферного повітря проводиться на вміст пилу, окису вуглецю, діоксиду сірки, діоксиду азоту, формальдегіду. Перелік шкідливих речовин відповідає «Порядку організації та проведення моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря» затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 9 березня 1999р. № 343 (список А загальнопоширених забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, показників та інгредієнтів атмосферних опадів).
Зокрема, протягом 11.04 – 14.04.2016 року проведено дослідження проб атмосферного повітря на вміст окису вуглецю у Борщівському, Заліщицькому, Чортківському, Збаразькому, Кременецькому, Ланівецькому та Шумському районах (точки дослідження на транспортних розв'язках та у рекреаційних зонах – парках відпочинку).
За результатами досліджень у вказаних точках встановлено, що вміст окису вуглецю не перевищує гранично допустимих концентрацій (ГДК-5,0 мг/м3), а у паркових зонах і взагалі відсутній.