Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Візит представників МОЗ України до лабораторії особливо небезпечних інфекцій на Тернопільщині

В рамках проведення засідання виїзної колегії Міністерства охорони здоров’я України в Тернопільській області на тему: «Особливості функціонування системи охорони здоров’я в умовах децентралізації та співпраця з об’єднаними територіальними громадами» директор Департаменту громадського здоров’я МОЗ України Світлана Осташко та в.о. голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас відвідали державну установу «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». Керівники вказаних служб ознайомились з роботою лабораторії особливо небезпечних інфекцій, на базі якої створена випробувальна лабораторія, що в грудні 2015 року отримала атестат про акредитацію відповідно до вимог ІSО/ІЕС 17025/2006 у сфері визначення ГМО в харчовій продукції та продовольчій сировині. З вересня 2015 року по теперішній час проведено 311 досліджень, в 12,2 % виявлені позитивні результати. 

Лабораторією особливо небезпечних інфекцій проводяться мікробіологічні та серологічні дослідження з метою діагностики особливо небезпечних інфекцій, зокрема холери, лептоспірозу, туляремії, бруцельозу, сибірки, псевдотуберкульозу, кишкового ієрсиніозу, лістеріозу, рикетсіозів, легіонельозу, кліщового бореліозу, ботулізму та виявлення збудників цих інфекцій в навколишньому середовищі. 

При проведенні моніторингових досліджень мишовидних гризунів з природніх осередків на особливо небезпечні інфекції у квітні 2016 року виділено дві культури лептоспір бактеріологічним методом. Для ідентифікації серотипу виділених штамів, дані взірці будуть направлені до ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України».
Лабораторією проводяться дослідження кліщів, знятих з потерпілих людей; з довкілля, зібраних методом прапора та знятих з великої рогатої худоби на визначення їх інфікованості збудниками бореліозів. У 2015 році із 1188 досліджених кліщів – у 17,8 % виявлені борелії методом темнопольної мікроскопії.