Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Інформаційне повідомлення про поширення небезпечних інфекційних захворювань у світі

Епідемічна ситуація у світі з інфекційних хвороб, що мають міжнародне значення, залишається напруженою, інформує ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ».

Так, за далеко неповними даними ВООЗ у 2015 році продовжувалися реєструватися спалахи холери, особливо в країнах Африки (в Танзанії зареєстровано 10412 вип., з них 159 з летальним наслідком, епіднеблагополуччям охоплена половина регіонів країни, в Демократичній республіці Конго зареєстровано 19705 вип., в Уганді – за 12 міс. 2015 року зареєстровано 65 летальних випадків від холери, спалахи холери реєструвалися в Південному Судані, Кенії, Нігерії, Гані, Малаві, Мозамбіку, Зімбабве), у країнах Карибського басейну (в 3 країнах зареєстровано 30654 вип., в т.ч. на Гаїті – 30080, у Домініканській республіці 509, на Кубі – 65 вип.), епіднеблагополуччя зареєстровано у Мексиці.
Одним з найбільш серйозних викликів для країн світу та ВООЗ були епідспалахи хвороби, спричиненої вірусом Ебола, які спричинили вкрай небезпечну епідемічну ситуацію в країнах Західної Африки (Гвінея, Ліберія, С»єра-Леоне), а поодинокі завезені випадки захворювань реєструвалися і в інших країнах світу. Всього зареєстровано 28635 випадків, з них 11314 (39,5%) закінчилися летально. В окремих країнах світу (Канада, США, Панама, Болівія, Аргентина, Великобританія та ін. ) реєструвався Хантавірусний легеневий синдром та ін.
Географічно Україна розташована у центрі Європи, у зв’язку з чим постійно існує проблема нелегальних мігрантів з країн Близького Сходу, Азії, Африки, які прямують у країни Європи, крім того, активні міжнародні зв’язки України з багатьма країнами, в т.ч. неблагополучними з холери та інших хвороб, які мають міжнародне значення, постійно сприяють ризику занесення та розповсюдження цих хвороб у країні.
Ускладнюють ситуацію і інші несприятливі фактори, зокрема, міграція населення в зв’язку з анексією Криму, проведенням АТО в східних регіонах, незадовільна ситуація з забезпеченням населення якісною питною водою, роботою каналізаційних споруд та мереж.
В умовах складної епідемічної ситуації з багатьох особливо небезпечних інфекційних хвороб, які мають міжнародне значення, та активізації міжнародних зв’язків Україии, велике значення мають заходи щодо недопущення їх занесення в Україну.


Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.terses. gov. ua