Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


В Тернопільській області відбувся семінар-тренінг епіднагляду за поліомієлітом

 

05-07 жовтня 2016 року в Тернопільській області відбувся семінар-тренінг з питань здійснення епідеміологічного нагляду за поліомієлітом для епідеміологів, інфекціоністів, педіатрів, неврологів та інших фахівців системи громадського здоров’я області.
В організації та проведенні семінару взяли участь фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я, представники кафедри мікробіології, вірусології, імунології та епідеміології Дніпропетровської державної медичної академії та Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України.
Під час семінару обговорювались питання щодо ліквідації поліомієліту, стратегічні документи та сучасні вимоги ВООЗ та МОЗ України щодо цієї проблеми, був представлений детальний аналіз причин спалаху поліомієліту (цВСПВ) в Закарпатській області у 2015 році.
До уваги спеціалістів були представлені результати моніторингу циркуляції ентеровірусів в Україні, включаючи епідеміологічний нагляд за ГВП/поліомієлітом та контактними, результати проведених лабораторних досліджень питної води, господарсько-побутових стічних вод з метою виявлення ентеровірусів, проб ґрунту, харчових продуктів, а також лабораторних обстежень хворих з нейроінфекціями.
Під час тренінгу були проведені тематичні дослідження для учасників семінару на прикладі реального випадку захворювання на гострий в’ялий параліч (ГВП) в Закарпатській області у 2015 році, метою яких було набуття практичного досвіду.


Заступник директора Ю.Г.Дементьєв

Завідувачка відділу епідеміологічного
нагляду (спостереження) та профілактики
інфекційних захворювань М.М.Павельєва