Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Сьогодні всесвітній день боротьби з поліомієлітом

 

Безумовно мешканці Тернопільщини маючи широкий доступ до засобів масової інформації, інтернету, проінформовані щодо захворювання на поліомієліт. Але звичайно їх цікавить конкретна ситуація в області.
Інформуємо, що випадки поліомієліту не реєструвалися протягом десятків років. Ця ситуація була досягнута за рахунок проведення масової та рутинної імунізації населення.
На сьогодні з метою не допущення випадків поліомієліту проводиться комплекс заходів, зокрема:
- моніторинг за гострими в’ялими паралічами (ГВП) з метою своєчасної вірусологічної діагностики даних хворих (з’ясування причини захворювання);
- вірусологічні дослідження об’єктів довкілля, які дозволяють виявити циркуляцію ентеровірусів та поліовірусів (стічні води, вода відкритих водойм, питна вода).
- профілактичні щеплення населення проти поліомієліту.
На жаль, в останні роки охоплення вакцинацією проти поліомієліту знизилось до критично низького рівня, що призвело до зростання кількості невакцинованих дітей, особливо в наймолодших за віком групах. Показник охоплення вакцинацією дітей першого року життя впродовж останніх років склав: у 2002р. – 98,1%, вже у 2012р. – 82,1%, 2013р. – 80,5%, 2015р. – 37,1%. Така ж тенденція спостерігається і серед інших вікових груп дітей.
Шановні батьки!
Найефективніший спосіб запобігти захворюванню – це вакцинація. Сучасні вакцини ефективні, безпечні і мають низьку реактогенність, тому протипоказання до щеплень обмежені та визначити їх може тільки лікар.
Пам'ятайте, відмовляючись від вакцинації, Ви ризикуєте здоров'ям та життям Вашої дитини і позбавляєте його законних прав на захист від небезпечних інфекційних захворювань, які можна попередити засобами специфічної профілактики.
Якщо Ваша дитина захворіла і має прояви захворювання подібного до поліомієліту, звертайтеся до лікарів для встановлення діагнозу, проведення вірусологічних досліджень, призначення відповідного лікування.
Не нехтуйте гігієнічними навичками, так як вірус належить до групи кишкових інфекцій. Крім цього небезпечними є вода з неперевірених джерел, овочі, фрукти, які можуть бути забрудненні вірусами.

Лікар-епідеміолог С.В. Маціпура