Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Активність кліщів триває…

Протягом останніх років вихід іксодових кліщів із зимової діапаузи приходиться на більш ранні терміни, а сезон активності триває аж до третьої декади листопада, що зумовлює збільшення чисельності кліщів та, як наслідок, велику кількість нападів на людей.

З кожним роком збільшується кількість звернень за медичною допомогою з приводу укусів кліщами та відповідно зростає захворюваність на хворобу Лайма серед населення області.
Річна динаміка захворюваності характеризується вираженою сезонністю, пов’язаною з періодом активності переносників.
В 2016р. перші укуси кліщами мали місце вже в третій декаді лютого.
За 10 міс. 2016 року зареєстровано 1211 випадків укусів кліщами (в усіх районах області) проти 1289 за аналогічний період 2015р. Найбільша кількість зареєстрована в м.Тернополі 680, що становить 56,2%, хоча за даними епіданамнезу укуси відбуваються на територіях районів.
За первинними терміновими повідомленнями в 2016р. зареєстровано 135 випадків хвороби Лайма проти 100 за аналогічний період 2015р.
Лабораторія особливо-небезпечних інфекцій «ДУ ТОЛЦ МОЗУ» - єдиний заклад в області, що проводить індикацію збудника Лайм-бореліозу в іксодових кліщах.
В 2016р. методом темнопольної мікроскопії на інфікованість бореліями досліджено 895 іксодових кліщів, позитивних знахідок - 178 (19,9%), в т.ч. з довкілля 294 кліщі, позитивних знахідок - 42 (14,3%), знятих з людей – 601, позитивних знахідок – 136 (22,6%).
Для виявлення специфічних імуноглобулінів до збудників бореліозу проводиться серологічне дослідження сироваток крові осіб з первинним діагнозом «хвороба Лайма» та постраждалих від укусів кліщами. В 2016р. проведено 250 досліджень сироваток крові, з них 46 - з позитивним результатом (18,4%).
Враховуючи, що епідемічний сезон триває - у листопаді реєструються поодинокі випадки укусів кліщами та хвороби Лайма, на території області залишаються актуальними профілактичні заходи, які спрямовані на зниження ризику присмоктування кліща при відвідуванні лісів, парків, заміських масивів і садових ділянок.
Будьте обережними – уникайте нападів та укусів кліщів !
Своєчасно звертайтесь за медичною допомогою до фахівців лікувально-профілактичних закладів області!
У разі необхідності в лабораторії особливо-небезпечних інфекцій «ДУ ТОЛЦ МОЗУ», за адресою, м.Тернопіль, вул. Федьковича, 13, контактний телефон: 25-04-27, - проведуть серологічні дослідження крові потерпілих на наявність специфічних антитіл до Лайм-бореліозу та мікроскопічні дослідження іксодових кліщів на інфікованість бореліями.


Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному сайті дозволено за умови посилання на ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».