Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


ВІКНА З МЕТАЛОПЛАСТИКУ – КОРИСТЬ ЧИ ШКОДА?

З кожним роком дедалі більшу популярність серед різних верств краян набувають металопластикові вікна. Колись вони були символом успішності, а зараз – звичним явищем. Люди віддають перевагу сучасним віконним рамам і склопакетам до них. І в цьому немає нічого дивного.


Металопластикові вікна мають чимало позитивних властивостей. Вони чудово захищають від холоду, не даючись холодному повітрю проникнути в приміщення, адже конструкція вікна є практично герметичною. Це зменшує будь – який шум з вулиці, приблизно на 30 децибел. Завдяки цьому в приміщенні постійно підтримується рівень звукового комфорту. Також небезпечною перевагою перед звичайними вікнами є їх відмінний зовнішній вигляд і зручність. Вагома перевага металопластикових вікон – режим мікропровітрювання, що дозволяє залишити п’ятиміліметрову щілину для безперервного надходження кисню в приміщення.
Металопластиковий профіль, з якого виготовляють раму та стулку, складається з полівінілхлоридного профілю, всередині якого – армуючий метал, що додає жорстокості конструкції вікна. Теплоізоляційні показники вікон насамперед залежить від ширини самого профілю, а також від кількості порожніх камер, розташованих усередині рами. Проста конструкція з двох і більше скляних полотен, герметично скріплених між собою по краю за допомогою спеціальної обойми, називається склопакетом. Який може бути одно-, дво-, трикамерним.
Полівінілхлорид, з якого виготовляють металопластикові вікна, можна віднести до універсальних і безпечних матеріалів, стійких до агресивних факторів зовнішнього середовища і тому є найпоширенішим полімером. Це хімічна сполука, що складається з хлориду натрію, тобто звичайної солі та нафтопродуктів. Цей продукт нешкідливий, тож із полівінілхлориду нині виготовляють велику кількість дитячих іграшок, різних товарів медичного призначення, зокрема, контейнерів для зберігання крові та плазми, зубних щіток, аксесуарів, одягу та взуття, а також різноманітних будівельних матеріалів.
Полівінілхлорид відносять до числа важкозаймистих матеріалів завдяки наявності хлору в його молекулі. Вироби з цього матеріалу важко запалити. Відходи виробництва можуть піддаватися утилізації та переробці до п’яти разів. При цьому якість залишається незмінно високою, злегка змінюється хіба відтінок пластику.
При горінні полівінілхлорид становить небезпеку для здоров’я та довкілля, тому, що утворюються високотоксичні хлорорганічні сполуки, які, потрапляючи в організм людини, викликають гормональні порушення.
У виробництві ПВХ деякі виробники як каталізатор використовують свинець (для додавання білизни) та кадмію, що загрожує здоров’ю людей. Для отримання необхідних властивостей у пластичну масу додають різні добавки: стабілізатори, модифікатори, полімерні допоміжні реагенти, наповнювачі, пластифікатори, при необхідності – фарбувальні пігменти. Вони визначають властивості кінцевого продукту.
Усім бажаючим придбати вироби з полівінілхлориду рекомендуємо вимагати у реалізаторів документи, що гарантують якість і безпеку продукції, зокрема, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи та сертифікати відповідності

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Завідувач санітарно-гігієнічної лабораторії І.А.Закальська