Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Участь у міжлабораторному порівняльному раунді «Харчова продукція та продовольча сировина. Генетично модифіковані організми»

На забезпечення вимоги Національного стандарту України «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій» ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 фахівці випробувальної лабораторії ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» вдруге взяли участь у міжлабораторному порівняльному раунді № 05/16 – ”Харчова продукція та продовольча сировина. Генетично модифіковані організми”, який організований спеціалістами ДП «Укрметртестстандарт» та проводився в період з жовтня по грудень 2016року.


Щороку у раундах програми приймають участь випробувальні лабораторії (ВЛ) різних галузей підпорядкування, що свідчить про незмінний інтерес до контролю якості випробувань у даній сфері лабораторних досліджень.
Важливим питанням у практичній роботі ВЛ є прийняття рішень про наявність або відсутність генетично модифікованих організмів у зразках, що містять незначні їх кількості. Тому одним із завдань поточного раунду була оцінка здатності лабораторій інтерпретувати якісні результати, близькі до межі виявлення.
За умовами раунду учасники (їх в порівняльному раунді приймало участь 11) отримали по 3 зразки з науково-виробничої лабораторії молекулярно генетичних досліджень ДП «Укрметртестстандарт». Випробування наданих зразків проведено методами якісного та кількісного визначення генетично модифікованих організмів (ГМО) в сировині рослинного походження, продуктах харчування та кормах методом ПЛР в реальному часі. Отримані результати вже надіслані організаторам раунду для оцінювання .

Завідувач лабораторії ОНІ
ДУ «Тернопільський обласний
лабораторний центр МОЗ України» А.Даутов


Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.terses. gov. ua.