Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


10 властивостей банана, про які ви, швидше за все, не знали


Банани - це той самий випадок, коли "смачно" йде в парі з "корисно". Вітаміни, що містяться в них, і інші корисні речовини підтримують наш організм буквально по усіх фронтах.
Ми зібрали 10 корисних властивостей цих тропічних фруктів, які багато в чому залежать від їх стиглості. Це не означає, що якісь банани можна їсти, а якісь неможна. Просто рекомендації по вибору плодів відповідно до їх зрілості допоможуть збільшити їх корисну дію.
Профілактика онкологічних захворювань
У бананах міститься специфічний білок, який допомагає запобігти онкологічним захворюванням (чинник некрозу пухлини). Кількість цієї речовини в зрілих плодах значно вища. Тому їсти рекомендується ті банани, у яких шкірка покрилася темними цятками або потемніла.
Боротьба з судомами
Дефіцит мінералів - часта причина судом в литкових м'язах. Вживаючи таку багату калієм і магнієм їжу, як банани, можна запобігти м'язовим спазмам, тому багато спортсменів включають їх у свій раціон.
Попередження хвороб нирок
Їжа, що містить достатню кількість калію, допомагає уникнути появи каменів в нирках. Згідно з дослідженнями, регулярне включення бананів в раціон також допомагає понизити на 40% вірогідність злоякісних новоутворень у нирках.
Міцне серце
Раціон з достатнім вмістом калію рекомендований тим, хто страждає на підвищений тиск і схильний до серцево-судинних захворювань. Щоденне споживання 1,3 грама цього мінералу знижує на 26% ризик розвитку серцевих патологій. Щоб заповнити цю норму, слід з'їдати від 2 до 3 бананів (залежно від їх ваги).
Чисті судини
Причиною погіршення прохідності посудин є холестерин, який провокує атеросклероз. У бананах присутні фітостероли, які допомагають понизити їх концентрацію в організмі і зберегти здоров'я судинної системи.
Здоровий шлунок
Банани показані людям з виразковою хворобою шлунку, а також тим, хто знаходиться в групі підвищеного ризику. Ці плоди містять особливий фермент, який сприяє секреції слизу, що захищає стінки шлунку.
Джерело енергії
Велика кількість вітамінів і мінералів робить банани відмінним джерелом енергії. Прості вуглеводи швидко засвоюються і практично вмить ліквідовують дефіцит енергетичних ресурсів у разі потреби.
Гарний настрій
Банани містять гормон радості (дофамін), а також декілька вітамінів групи В, які позитивно впливають на нервову систему. Усе це дозволяє віднести їх до категорії продуктів, якими слід поласувати, якщо раптом підступила нудьга.
Допомога при діабеті
У цих тропічних фруктах є присутнім особливий вид крохмалю (резистентний), який допомагає поліпшити стан людини при цукровому діабеті 2-го типу. Тут слід уточнити, що більше цієї речовини знаходиться в зелених бананах. Для порівняння, в зеленому плоді середнього розміру знаходиться 12,5 грама крохмалю, в стиглому - не більше 5 грамів.
Струнка фігура
Резистентний крохмаль перешкоджає формуванню жирових відкладень і збільшує витрати енергії, що призводить до швидких і відчутних результатів при боротьбі із зайвою вагою. Рекомендована добова норма цієї речовини - 10 грамів. Звичайно ж, окрім поїдання бананів слід вести активний спосіб життя і контролювати харчові звички.


За матеріалами інтернет-видання whfoods

 

Заступник директора
ТОЛЦ МОЗ України Дементьєв Ю.Г.

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.terses.gov.ua