Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Корисні властивості журавлини


Медициною доведено, що журавлина - одна з найкорисніших ягід. Вона самостійно здатна запобігти утворенню карієсу і різним захворюванням ясен, вона активно і ефективно бореться з інфекцією сечових шляхів, а також є відмінним засобом для профілактики серцево-судинних захворювань. Особливо корисна журавлина в міжсезонні, оскільки підвищує імунітет і зміцнює організм, так що у кінці зими морозильна камера обов'язково повинна поповнитися червоною ягодою. Ми розкажемо про корисні властивості журавлини.
Яких тільки корисних речовин в журавлині немає - ягода вважається справжнім джерелом вітамінів і мінералів. У ній є і органічні кислоти, і вітаміни групи B, РР, К1 і С, і корисний цукор. У журавлині багато калію, фосфору, заліза, марганцю, міді, кальцію, йоду, цинку. Ягоди журавлини багаті антоціанами, фенолокислотами, лейкоантоціанами, катехінами, бетаїном, макро і мікроелементами.
Журавлина - одне з головних джерел антиоксидантів - речовин, що, як відомо, захищають організм від негативної дії вільних радикалів і запобігають передчасному старінню, розвитку онкологічних і серцево-судинних захворювань. Існують припущення, що в журавлині міститься кверцитин - елемент, що допомагає запобігти раку молочної залози і товстої кишки. Користь журавлини в тому, що вона знижує холестерин і перешкоджає утворенню бляшок в судинах і формуванню тромбів, тому особливо рекомендується тим, у кого в сімейній історії зафіксовані випадки інсультів.


Користь журавлини
Журавлинний морс - відомий народний засіб проти застуди. Його рекомендують пити для зниження високої температури, для тамування спраги і запобігання зневоднення організму під впливом вірусів, і для виведення з нього токсинів. Журавлинний сік, змішаний з медом, служить відхаркувальним засобом, а також допомагає при лікуванні ангіни.
А ще журавлина лікує гастрити, покращує апетит і нормалізує травлення. Ягоди журавлини - відмінний сечогінний засіб і тому корисні при пієлонефриті. А одна або дві склянки натурального журавлинного соку, що випиваються щодня, стануть профілактикою сечостатевих інфекцій.
Варення з журавлини і журавлинний сік особливо корисні в зимово-весняний період, коли імунітет знижується, а навколо «гуляють» найрізноманітніші віруси.
Найцікавіше, що журавлину дуже просто зберігати - в морозильній камері ягоди абсолютно не втрачають своїх корисних властивостей і можуть знаходитися там до року, а в холодному темному місці журавлина може зберігатися до місяця, оскільки наповнена природними консервантами, які не дають їй зіпсуватися.
Корисні властивості журавлини нескінченні, а ось протипоказань зовсім мало. Хіба що її не можна людям, що страждають виразкою шлунку і з ослабленою емаллю зубів. Ну а сушеною журавлиною не слід захоплюватися тим, хто схильний до ожиріння, адже в сушеному вигляді вона стає дуже калорійною.
За матеріалами інтернет-видання ELLE

Заступник директора
ТОЛЦ МОЗ України Дементьєв Ю.Г.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.terses.gov.ua