Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Чому корисно не їсти м'ясо ?


Shawkibab1
Люди переходять на рослинний раціон з різних причин — щоб позбавитися від зайвої ваги, відчути себе більш енергійними, знизити ризик серцево-судинних захворювань, зменшити кількість необхідних медикаментів...
Існують десятки грандіозних особистих причин!


Розповімо про додаткові переваги, які дарує нам раціон на рослинній основі, згідно з матеріалами доцента Медичної школи в Університеті Нью-Йорка Мішель МакМакен.

1. Зменшується запалення в організмі та різко знижується рівень холестерину в крові
Якщо ви їсте м'ясо, сир і дуже обсмажені тваринні продукти, швидше за все, пошкодження вашого організму у вигляді запалення різних органів уже задіяні. Короткострокове запалення (наприклад, після травми) є нормальним і необхідним, однак запалення, яке триває протягом декількох місяців або років, перетворюється на хворобу. Хронічне запалення пов'язане з поступовим розвитком атеросклерозу, інфаркту, інсульту, діабету, аутоімунних захворювань і ін.
Дослідження показали, що у людей, які дотримуються дієти на рослинній основі, істотно знижується рівень С-реактивного білка (СРБ) — індикатора запалення в організмі. Доведено, що червоне м'ясо, яке містить насичені жири і ендотоксини (токсини, що виділяються з бактерій і зазвичай зустрічаються в продуктах тваринного походження) може провокувати рак. Ті ж насичені жири, що містяться в першу чергу в різних видах м’яса , сирах та інших продуктах тваринного походження, є однією з основних причин підвищеного холестерину в крові.

Це в свою чергу є ключовим фактором серцево-судинних захворювань та інсультів — двох головних вбивць у західному світі.
Дієта, заснована на рослинах, надає природний протизапальний ефект, тому що вона багата клітковиною, антиоксидантами та іншими фітонутрієнтами.
Дослідження підтверджують, що при переході на рослинний раціон рівень холестерину в крові падає на 35%. У багатьох випадках це зниження співставне до результатів медикаментозної терапії, однак без безлічі супутніх побічних ефектів!
2. Підтримується здорова кишкова флора організму
У наших тілах живуть трильйони мікроорганізмів, сукупність яких називається кишковою флорою організму. Визнано, що ці мікроорганізми мають вирішальне значення для нашого здоров'я в цілому: вони не тільки допомагають перетравлювати їжу, але також виробляють найважливіші поживні речовини, тренують імунну систему, «вмикають» і «вимикають» гени, зберігають здоровими тканини кишківника і навіть допомагають захистити нас від раку. Дослідження також показали, що вони відіграють певну роль в запобіганні ожиріння, діабету, атеросклерозу, аутоімунних захворювань, запальних захворювань кишківника, хвороб печінки і т.д.
Рослинна їжа допомагає сформувати здорову кишкову флору - клітковина рослин сприяє зростанню «дружніх» бактерій.

А ось дієта, небагата клітковиною (наприклад на основі молочних продуктів, яєць, м'яса), може сприяти зростанню хвороботворних бактерій. Дослідження показали, що при споживанні холіну або карнітину (містяться в м'ясі, птиці, морепродуктах, яйцях, молочних продуктах) бактерії кишківника виробляють субстанцію, яка перетворюється печінкою в токсичний продукт під назвою окис триметиламіну. Ця речовина призводить до розвитку холестеринових бляшок у кровоносних судинах і тим самим запускає ризик серцевого нападу та інсульту.
3. Відбуваються позитивні зміни в роботі генів
Вчені довели: екологічні фактори і спосіб життя можуть «вмикати» і «вимикати» наші гени. Наприклад, антиоксиданти та інші поживні речовини, які ми отримуємо з цілісних рослинних продуктів, можуть змінити експресію генів, щоб оптимізувати роботу наших клітин щодо ремонту пошкодженої ДНК. Крім того, рослинний раціон, поряд з іншими змінами способу життя, сприяє подовженню теломер (розташовані на кінці хромосом, основна роль - захист ДНК). Тобто клітини і тканини завдяки захисту з боку довших теломер старіють повільніше.

4. Знижується ризик розвитку діабету II типу
Існує ряд досліджень, які доводять, що тваринний білок, особливо з червоного і обробленого м'яса, збільшує ризик діабету II типу. Наприклад, дослідження Health Professionals Follow-up Study і Nurses Health Study продемонстрували, що збільшення споживання червоного м'яса більш ніж на половину порції в день було пов'язано зі збільшенням ризику діабету на 48% протягом 4 років.
Як пов'язані діабет II типу і споживання м'яса? Існує кілька шляхів: тваринний жир, тваринне залізо і нітратні консерванти в м’ясних виробах ушкоджують клітини підшлункової залози, посилюють запалення і порушують функцію вироблення інсуліну.

Ви різко зменшите ризик розвитку діабету II типу, відмовившись від продуктів тваринного походження і перейшовши на дієту, засновану на цільних рослинних продуктах. Особливо активно захищають від діабету II типу цільні злаки. Так-так - ви не помилилися: вуглеводи насправді захистять вас від діабету! Рослинний раціон допомагає зменшити прояви діабету або навіть знищити його, навіть якщо діагноз вже поставлений.
5. Підтримується правильна кількість і тип білка в раціоні
Всупереч поширеній думці надлишок білка (а він ймовірний, якщо ви їсте м'ясо) не робить нас сильнішими або стрункішими, і тим більше - здоровішими. Особливо це відчувається з віком. Навпаки, надмірний білок відкладається у вигляді жиру або перетворюється у відходи, і саме тваринний білок є основною причиною збільшення ваги, хвороб серця, діабету, запалення і т.д.
Білок, що міститься в цільних рослинних продуктах, захищає нас від багатьох хронічних захворювань. І дотримуючись дієти на рослинній основі, ви будете значно оптимістичніші, що в свою чергу оптимізує ваш організм.
Бережіть себе!


За матеріалами інтернет-видань.

Лікар з загальної гігієни Л.Безрука