Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Про це повинен знати кожен

Про це повинен знати кожен

З приходом весни повним ходом ідуть весняно – польові роботи: внесення мінеральних добрив, боротьба із бур’янами та шкідниками сільськогосподарських рослин, на полях, городах та присадибних ділянках.
Для збільшення врожаю необхідно застосовувати мінеральні добрива та хімічні засоби захисту рослин – пестициди, або як їх в народі називають „отрутохімікати”. Це є наші помічники у проведенні міроприємств, направлених на підвищення врожаїв, і як показала практика без них неможливо обійтися, щоб виростити добрий урожай, значно зменшити його втрати. Тільки цим і пояснюється постійний ріст асортименту застосованих хімпрепаратів як на полях різноманітних сільськогосподарських спілок, так і на індивідуальних присадибних та садово – городніх ділянках.


В нашій області в попередні роки застосовувалось 132 назви хімпрепаратів, які входять в перелік дозволених для продажу та застосування в Україні, які при правильному їх використанні не будуть причиною забруднення сільськогосподарських рослин(овочів, фруктів) і т.д.
Поряд з тим,в області виявлено цілий ряд випадків, коли порушуючи закони та минаючи митний контроль, приватні особи завозять заборонені пестициди для продажу в області. На більшості з них відсутні етикетки – інструкції по безпечному застосуванню хімпрепаратів, а у випадку їх наявності, на іноземній мові.
А тому для попередження забруднення пестицидами овочів і фруктів слід купувати тільки дозволені хімпрепарати у спеціалізованих магазинах, які отримали ліцензію.
До початку роботи з застосуванням пестицидів необхідно уважно вивчити інструкцію по їх застосуванню, добре ознайомитись з їхніми властивостями, адже препарати бувають легкозаймистими та вибуховонебезпечними.
Для роботи з хімпрепаратами необхідно придбати спеціальний захисний одяг:
- для обличчя – респіратори, ватно-марлеві пов’язки, для очей - окуляри,; для рук - гумові рукавиці.
Після закінчення робіт весь спецодяг прополоскати в мильно-содовому розчині, чистій воді, просушити.
Обробляти рослини слід тільки у безвітряну погоду, рано-вранці до сходу сонця, або ввечері після заходу сонця.
Перед тим, як почати обробіток (помідорів, огірків, капусти, картоплі) необхідно вкрити поліетиленовою плівкою рослини які ростуть по сусідству (кріп, петрушка, цибуля, полуниця і т. д.).
Під час обробки необхідно слідкувати, щоб хімпрепарати не попадали в криниці і водоймища.
Категорично забороняється на протязі обробки сільськогосподарських росин хімічними препаратами курити, їсти, пити.
Хімічні препарати, або розчини, які залишились після обробки слід зберігати в окремо виділених, недоступних для дітей місцях.
Тільки при суворому дотриманню інструкцій та вищезазначених рекомендацій по застосуванню пестицидів(отрутохімікатів) вони принесуть Вам очікуваний результат, та будуть безпечними для вашого здоров’я.
Санітарно-гігієнічною лабораторією Державної установи ”Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України”;проводяться дослідження на визначення залишкових кількостей пестицидів у кількості 54 назв діючої речовини.

Консультацію з питань проведення досліджень можна отримати по телефону 25-24-15 та 25 – 14 – 39.


Завідувач санітарно-гігієнічної І.А.Закальська
лабораторії
Біолог санітарно-гігієнічної
лабораторії Г.В.Казанцева