Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


У Тернопільській області зафіксовано спалах сальмонельозної інфекції.

 


Працівниками Державної установи "Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" проведено епідрозслідування спалаху кишкової інфекції серед осіб, котрі брали участь у святкуванні Дня народження у закладі громадського харчування м. Борщів.
Станом на 06.06.2017 року за медичною допомогою з ознаками гострої кишкової інфекції звернулися та були госпіталізовані у інфекційне відділення Борщівської ЦРЛ 8 осіб, з них 2-є дітей. На сьогоднішній день від 5 хворих виділений збудник сальмонела ентерітідіс та виставлений діагноз «Сальмонельоз».
Нами встановлені фактори передачі інфекції, страви із святкового столу, а саме торт печінковий та торт кондитерський, з яких виділений ідентичний збудник, що й від хворих.
Класична епідеміологія розглядає сальмонельозну інфекцію як зооантропонозну, де резервуаром збудника є різноманітні види тварин, птахів, від яких може інфікуватися людина. У зв’язку із цим ДУ Борщівським міжрайонним відділом «ТОЛЦ МОЗ України» направлений запит до ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області з проханням продовження епідрозслідування з метою з’ясування причин та обставин інфікування сировини, що сприяла виникненню спалаху.

 

Лікар-епідеміолог Заставна Т.Ю.