Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Чому ми хочемо смачненького

https://i.ytimg.com/vi/BUf2vNPhaGk/hqdefault.jpg?custom=true&w=168&h=94&stc=true&jpg444=true&jpgq=90&sp=68&sigh=_2TsQArC-bqogllySLAMDdMMaRw

Пам'ятайте, у О'Генрі є класне оповідання, в якому нареченій терміново захотілося з'їсти персик? А чи помічали ви, що іноді і на вас нападає непереборне бажання з'їсти шоколадку або ягідку полунички? Ну, а вже всім відомо, як тягне на «солоненьке» жінок у відомому положенні.
А маленькі дітки, які раптово починають виколупувати і їсти абсолютно неїстівну крейду з штукатурки? Все правильно, це організм людини розмовляє зі своїм господарем, сигналізуючи про те, яких саме речовин тому не вистачає для повного щастя.
Сильно хочете пити? Правильно, вашому організму бракує води, і ви поспішаєте втамувати спрагу. Точно таку ж спрагу організм може відчувати по відношенню до багатьох інших речовин.
Недолік кальцію допомагає виявити ваша тяга до молочних продуктів - морозива, сиру, кефіру. Вони ж є індикаторами нестачі у вашому організмі незамінних амінокислот - лізину, лейцину і триптофану.
Зняти стрес і розслабитися, прочистити мізки і зосередитися допомагає шматочок шоколаду. Він постачає наш мозок такою масою корисних речовин, що простіше написати, чого в ньому немає.
Любите горохову кашу і суп з квасолею? А погризти горішки? Цілком ймовірно, що вам не вистачає вітамінів групи В. Швидше за все, від того, що ви - мешканець великого міста і постійно перебуваєте в стресовому стані. А може, частенько «приймаєте на груди».
До насіння ( в першу чергу - соняшникового) небайдужі ті, кому не вистачає вітаміну Е. Зазвичай його дефіцит виникає у курців.
Нестерпне бажання поласувати бананами або з'їсти соковитий стиглий помідор говорить про те, що вам не вистачає калію. А його кількість швидко знижується під час стресів. Або, можливо, ви з'їли або випили щось сечогінне. В результаті - апатія, сонливість, поганий апетит. Порція картоплі в мундирі швидко відновить втрату калію і усуне наслідки стресу.
Набридла картопля? З'їжте бананчик, і ви задовольните свою добову потребу в калії. Крім того, в банані є речовини, завдяки яким ми отримуємо почуття радості і спокою.
Любите похрумтіти білокачанної капустою? Можливо, цим ви інстинктивно намагаєтеся усунути деякий дисонанс в кишечнику, адже в капусті так багато клітковини, що сприяє його правильній роботі.
А може хтось із вашої родини обожнює морську капусту? На жаль, ця пристрасть свідчить про нестачу йоду в організмі, про серйозні порушення роботи щитовидної залози. Про це ж говорить і невгамовна пристрасть до маслин та оливок.
Якщо ви смакуєте лимони без цукру, клюєте журавлину не кривлячись, і не торкаєтеся до пельменів, поки не поллєте їх оцтом - значить, у вас порушений кислотно-лужний баланс організму. Зверніть серйозну увагу на вашу печінку і жовчний міхур.
В користі яблук переконувати не доводиться. Вони потрібні всім. Але якщо ви поглинаєте яблуко за яблуком - перевірте рівень холестерину в крові, можливо, ви відчуваєте потребу саме в тих мікроелементах, які сприяють його зниженню, а саме: в калії, фосфорі, магнії. Та й «сердечникам» яблучка потрібні.
Дуже важливо придивлятися до того, яким продуктам віддають перевагу ваші діти. Адже маленькі діти не можуть пояснити, що їх турбує, за них про це красномовно розкажуть їхні улюблені продукти харчування.
І якщо дитина від чогось вперто відмовляється, це теж говорить багато про що. Не потрібно змушувати дитину їсти, якщо вона не хоче. Значить, на даний час їжа їй просто шкідлива. Проявіть витримку, і дитина через якийсь час сама попросить те, що їй життєво необхідно.
Будьте здорові!
За матеріалами інтернет-видання «Школа життя»

Заступник директора
ТОЛЦ МОЗ України Дементьєв Ю.Г.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.terses.gov.ua